Zło kontra zło, czyli największe kinowe czarne charaktery w animowanym crossoverze

Sergiusz Kurczuk
07.05.2018 13:51
Zło kontra zło, czyli największe kinowe czarne charaktery w animowanym crossoverze Fot. ArtSpear Entertainment/YouTube

Takiego pojedynku jeszcze nie było! Do walki na śmierć i życie stanęli najwięksi złoczyńcy znani z historii kinematografii. 

Każdy, kto marzy o zobaczeniu na jednym ekranie grupy złoczyńców pochodzących z różnych filmów, które kompletnie nie są ze sobą powiązane ucieszy się, oglądając najnowsze dzieło twórców kanału YouTube ArtSpear Entertainment. Ta sama australijska para, czyli Joe Bauer i Rita Artman, którzy stworzyli podobny crossover z samymi protagonistami, powołali do życia ponad 20-minutową animację, w której pojawiają się ikoniczni złoczyńcy z wielu popularnych filmów. Wszystko zostało podane w humorystyczny sposób, więc wszyscy kinomani, szczególnie ci lubujący się w blockbusterach, powinni przygotować się na prawdziwą wyżerkę rozrywkową naszpikowana mnóstwem odniesień. 

Super-Villain Bowl - złoczyńcy kontra złoczyńcy

W materiale stworzonym przez ArtSpear Entertainment pojawia się naprawdę wiele czarnych charakterów. Czasem są to wcielenia tej samej postaci, jak w przypadku Jokera, Czasem mamy do czynienia z bohaterem granym przez tego samego aktora (Agent Smith kontra Red Skull). Nie zabrakło postaci z „Gwiezdnych wojen”, „Władcy pierścieni”, „Harry'ego Pottera”, „Gry o tron” kinowych uniwersów Marvela i DC, potworów z klasycznych i nieco późniejszych horrorów, a nawet słynnych gangsterów pokroju Vito Corleone, Tony'ego Montany czy Vincenta Vegi i Julesa Winnfielda. Są też kosmici z „Obcego”. „Predatora”, „Facetów w czerni”, a nawet postacie z filmów skierowanych do młodszych widzów, na przykład Zła Czarownica z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”, Biała Czarownica z „Opowieści z Narnii” czy Królowa Kier z „Alicji w Krainie Czarów”. Kto wygrał ten pojedynek? Co było główną nagrodą?

Na szczególną uwagę zasługuje kilka fragmentów, między innymi scena zabójstwa Jokera Jareda Leto przez Jokera Heatha Ledgera, walka Ksenomorfa z Venomem, czy zabawna parodia slasherów, w której kolejni bohaterowie dźgają się ostrymi przedmiotami w plecy. Do finału pojedynku przeszli: mieszanka Datha Vadera z Obcym (który wygląda jak żywcem wyjęty z „Kapitana Bomby”), Thanos, i Jean Grey. Mimo sztuczek Szalonego Tytana Jean zdołała przezwyciężyć moc Rękawicy Nieskończoności. Jednak zwycięstwo odniosła Harley Quinn, której udało się zdobyć Pierścień i ukryć się przez większość walki. 

Wideo kończy się zapowiedzią kolejnej części, w której herosi i złoczyńcy połączą siły, by przeciwstawić się uosobieniu przemysłu filmowego, który w nieskończoność naraża ich na szwank. Para twórców jest odpowiedzialna za scenariusz i dubbing. Dodatkowo Bauer stworzył animację i muzykę do zabawnego crossoveru. Z niecierpliwością czekamy na trzecią część. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.