Pogoda
10.02.2017 09:07

Złodziej utknął autem w śniegu. Ofiarę poprosił o pomoc

Pewien mężczyzna w Abbotsford, nieopodal Vancouver, postanowił okraść dom. Około 5 nad ranem usiłował swoim vanem uciec z miejsca zdarzenia.

Złodziej utknął autem w śniegu. Ofiarę poprosił o pomoc
foto: materiały prasowe

Na jego nieszczęście paręset metrów dalej utknął w śniegu. Po jakimś czasie złodziej zdecydował się poprosić o pomoc przechodzącą obok osobę, którą okazał się właściciel okradzionego domu. Został przez niego pojmany, a na miejsce zdarzenia przyjechała policja.

Schwytany rzezimieszek był dobrze znany funkcjonariuszom, o czym poinformował rzecznik prasowy policji, porucznik Ian MacDonald. Dodatkowo jego występek uwieczniono na kamerze monitoringu. Mundurowi parę godzin po tym incydencie zostali wezwani do kolejnego zdarzenia. W podobnych okolicznościach ujęli złodzieja, który skradł z podjazdu Forda Focusa.

Właściciel samochodu postąpił w sposób bezmyślny, zostawiając otwarte auto z włączonym silnikiem i kluczykami w stacyjce, czekając aż się ogrzeje. W tym czasie delikwent wsiadł do pojazdu i odjechał po to, by po jakimś czasie utknąć w śniegu. Nie czekał długo i nie prosił przechodniów o pomoc. Zamiast tego, wysiadł z samochodu i próbował uciec, trzymając w rękach dokumenty i kluczyki od skradzionego pojazdu. Funkcjonariusze zostali niezwłocznie powiadomieni o tym incydencie i z ogromną łatwością odnaleźli podejrzanego, który zamiast wtopić się w tłum, uciekał ile sił w nogach.

Policjanci aresztowali złodzieja samochodu – mieli wszelkie podstawy zważywszy na odnalezione przy nim dokumenty i kluczyki, które sobie przywłaszczył. Przedstawiciele departamentu policji w Abbotsford ujawnili, że obie ujęte tego dnia osoby miały około 30 lat. Zostały zatrzymane w podobnych okolicznościach, bo dzięki temu, że jadąc autami utknęły w śniegu.

Co ciekawe, z osobami zostawiającymi auta z włączonymi silnikami na własnych podjazdach walczy policja w Roseville, wystawiając za to przewinienie mandaty o równowartości ponad 500 zł. W myśl zasady, że wiele takich kradzieży kończy się ucieczką przy wysokiej prędkości i zagrożeniem w ruchu drogowym.

Tagi: Duperele