Złowieszcze oko patrzy na nas z kosmosu. Przerażający fenomen na zimowym niebie [ZDJĘCIE]

Romana Makówka
11.03.2022 18:15
Złowieszcze oko patrzy na nas z kosmosu. Przerażający fenomen na zimowym niebie [ZDJĘCIE] Fot. Shutterstock

Czy obserwuje nas obca cywilizacja? Czym był przerażający fenomen?

Wielokrotnie poruszaliśmy temat rzadko spotykanych zjawisk atmosferycznych. Pisaliśmy między innymi o tajemniczym epizodzie, podczas którego na niebie nad horyzontem pojawiło się aż pięć słońc oraz diabelskich rogach nad Iranem.

Złowieszcze oko spoglądające na nas z kosmosu

Tym razem mamy dla Was coś równie intrygującego - złowieszcze oko spoglądające na nas z kosmosu.

Polecamy

Do fenomenu doszło dwa lata temu w Kanadzie i musicie przyznać, że zdjęcie zwala z nóg. "Coś" patrzy na nas z kosmosu i obserwuje, co dzieje się na Ziemi.

Co tak naprawdę przedstawia fotografia? Jak się okazuje to zupełnie naturalne zjawisko. Sprawcami całego zamieszania były kryształki lodowe unoszące się w mroźnym powietrzu.

Halo zachodzi w atmosferze ziemskiej. Jest obserwowane wokół Słońca lub Księżyca. Zjawisko wywołane jest załamaniem na kryształach lodu i odbiciem wewnątrz kryształów lodu znajdujących się w chmurach pierzastych lub we mgle lodowej. Halo słoneczne to jasne, białe pierścienie światła na niebie wokół tarczy słonecznej lub rzadziej – księżycowej.

Tutaj sześcioboczne blaszki lodu znajdujące się ponad 5 kilometrów nad ziemią, załamywały promienie Słońca odbite od powierzchni Księżyca w pełni. W ten sposób ukazał się barwny pierścień, zwany księżycowym halo lub łukiem Parry'ego. Po prawej i lewej stronie Srebrnego Globu ukazały się tzw. księżyce poboczne, a wokół naszego satelity utworzyła się barwna poświata. Obserwowany ewenement nazywamy "wieńcem".

Źródło: Twojapogoda.pl

Zobacz również: Martwy rekin straszy w opuszczonym akwarium. Zdjęcia wyglądają jak z horroru [WIDEO]

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.