Pogoda
21.01.2020 13:22

Złowieszczy wschód słońca: Diabelskie rogi ukazały się nad Iranem

Tuż przed śmiercią generała Sulejmaniego i zaostrzeniem się sytuacji politycznej na bliskim wschodzie na irańskim niebie ukazały się gigantyczne diabelskie rogi. Czy to przypadek?

foto: Shutterstock

26 grudnia fotograf Elias Chasiotis planował uchwycić zaćmienie Słońca podczas wakacji w Al Wakrah w Katarze. Prawdopodobnie nie liczył na to, co nastąpi później: z wody wyłoniły się dwa ogromne krwistoczerwone diabelskie rogi.

Kilka dni później irański generał Kassem Soleimani został zabity w amerykańskim ataku rakietowym nieopodal lotniska w Bagdadzie, zaczęły się ataki na amerykańskie bazy wojskowe, a 8 stycznia 2020 chwilę po starcie został zestrzelony Boeing 737.

Diabelskie rogi ukazały się nad Iranem

Elias Chasiotis był na wakacjach w Al Wakrah w Katarze i chciał sfotografować wschód słońca podczas częściowego zaćmienia. Nawet w najśmielszych snach nie wyobrażał sobie, że jego fotografa obiegnie świat i wzbudzi tak wielkie poruszenie.

Fotograf sam nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył.

"

Kiedy słońce w końcu zaczęło wschodzić, wyglądało to jak dwa oddzielne kawałki - czerwone rogi przebijające morze. Wkrótce przybrały formę półksiężyca, z widocznym efektem mirażu. Słońce wzeszło w dwóch częściach, które przypominały mi pazur kraba, bardzo niezwykły i zapierający dech w piersiach widok. Wkrótce dwie oddzielne części złączyły się w jeden głęboki czerwony półksiężyc. "

- skomentował sprawę wstrząśnięty autor zdjęcia.

Elias Chasiotis od lat fotografuje nietypowe zjawiska astronomiczne, jednak nigdy nie udało mu się uchwycić czegoś tak niesamowitego.

"

Moja pasja do fotografii zaczęła się, gdy byłem mały, wraz z zainteresowaniem niebem i gwiazdami.Stałem się astronomem-amatorem bardzo wcześnie, a moje pierwsze zaćmienie Słońca obserwowałem, gdy miałem 14 lat. "

Złowieszczy wschód słońca

Część internautów widzi w tym związek z panującą obecnie w Iraku sytuacją polityczną, a także zapowiedz III wojny światowej i końca świata. Jednak część czytelników próbuje zachować zdrowy rozsądek i twierdzi, ze fotografia przedstawia seksowną, czerwoną górę od bikini.

Zobacz również: Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów: Koniec świata nastąpi w 2020?

Tagi: Archiwum Tajemnic