Nie żyje legenda telewizji. Zagrał we wszystkich polskich serialach, jakie znamy

17.11.2020 08:47
Nie żyje legenda telewizji. Zagrał we wszystkich polskich serialach, jakie znamy Fot. . J. Szczerkowski/TVP/East News

Janusz Leśniewski, aktor telewizyjny i teatralny, zmarł w wieku 69 lat. Grał we wszystkich najpopularniejszych polskich serialach. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

W niedzielę 15 listopada odszedł Janusz Leśniewski. Aktor, który na swoim koncie miał role w ponad 50 serialach. Występował także na scenie wielu warszawskich teatrów. Informację o jego śmierci podał Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz też: Witold Sadowy nie żyje. Legendarny aktor i krytyk teatralny miał 100 lat

Janusz Leśniewski nie żyje

Janusz Leśniewski urodził się 28 listopada 1951 roku. Był absolwentem aktorstwa na PWST w Warszawie. Swoją karierę rozwijał na warszawskich scenach. Jego debiutem była rola Pierrota w "Błękitnym potworze" Carlo Gozziego na deskach Teatru Komedia. Występował też w spektaklach Teatru Ochoty i Teatru Popularnego. W latach 90. był redaktorem w warszawskim oddziale TVPJak poinformował ZASP, od lat działał też społecznie na rzecz stowarzyszenia. Kilka tygodni przed śmiercią został wybrany na przewodniczącego Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych.

Elf z "Wiedźmina" i Nowak z "Miodowych lat"

Choć na swoim koncie miał wiele teatralnych ról, rozpoznawalność przyniosły mu telewizyjne serialeWystąpił w ponad 50 produkcjach. Był elfem w "Wiedźminie" (2002), Nowakiem w "Miodowych latach" i księdzem w "Czasie honoru". Grał też w "Ranczu", "Na wspólnej", "39 i pół", "Ojcu Mateuszu", "Barwach szczęścia", "Niani", "Kryminalnych", "Kasi i Tomku", "Plebanii", "Na dobre i na złe", "Klanie" i "M jak Miłość". 

Zmarł w niedzielę 15 listopada 2020, na dwa tygodnie przed swoimi 69. urodzinami. 

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.