Pogoda
29.05.2020 10:39

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Tytułem cieszył się zaledwie 3 miesiące

W Wielkiej Brytanii zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Staruszek chorował na raka, a tytuł nosił jedynie przez trzy miesiące.

Starość
foto: shutterstock.com/ Zdjęcie poglądowe

28 maja 2020 roku zmarł Bob Weighton. Wyjątkowy staruszek od 3 miesięcy cieszył się tytułem najstarszego mężczyzny świata. Rekordzista miał aż 112 lat. Niestety ciężko chorował, a nowotwór zabrał go zanim zdążył nacieszyć się tytułem.

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie

O śmierci Weightona poinformowała jego rodzina. Mężczyzna nie cierpiał, zmarł we śnie w swoim mieszkaniu w Hampshire w południowej Anglii.

Staruszka
Staruszka
Przeczytaj także 103-latka pokonała koronawirusa i uczciła zwycięstwo butelką zimnego piwa

Jak donosi Daily News, bliscy seniora wyznali, że Bob był dla całej rodziny wzorem do naśladowania. Podobno do końca swoich dni był świadomy, znał się na wielu rzeczach i potrafił rozmawiać na przeróżne tematy.

"

Bob był niezwykły i to wcale nie z powodu jego imponującego wieku, którego udało mu się dożyć. Był dla nas wszystkim przykładem i wzorem do naślanowania. Miał liczne zainteresowania, nawiązywał kontakty z ludźmi z całego świata. Przyjaźnił się z wieloma osobami, dużo czytał i aż do śmierci dyskutował o polityce, teologii, ekologii i wielu innych rzeczach. "

Brytyjczyk świętował swoje 112. urodziny w marcu tego roku. Niestety plany pokrzyżował mu koronawirus i był zmuszony do zdmuchania świeczek na torcie w izolacji. Mężczyzna wspominał wówczas epidemię hiszpanki, której był świadkiem w dzieciństwie.

Posłuchaj podcastu

Aktualnie najstarszym mężczyzną świata jest rok młodszy od Weightona, Dumitru Comanescu z Rumunii. Rekord wkrótce najprawdopodobniej potwierdzą wydawcy Księgi rekordów Guinnessa.

Spotify
Spotify
Przeczytaj także Czego słuchamy podczas izolacji? Spotify prezentuje najnowsze trendy muzyczne