Pogoda
20.12.2018 12:37

Zmarła aktorka Dorota Kwiatkowska. Grała w m.in. w "Na dobre i na złe". Miała 61 lat

W australijskiej Adelajdzie zmarła Dorota Kwiatkowska. Informację potwierdził portal filmpolski.pl. Na razie nie są znane przyczyny śmierci aktorki. 

Zmarła aktorka Dorota Kwiatkowska. Grała w m.in. w "Na dobre i na złe". Miała 61 lat
foto: PIOTR FOTEK/REPORTER/EastNews

Dorota Kwiatkowska ukończyła w latach 80. warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Po kilku latach występowania w teatrach i polskich produkcjach (m.in. w "Widziadle", "Theis", czy "Przeznaczeniu"), aktorka przeprowadziła się do Australii, gdzie kontynuowała karierę filmową, występując głównie w amerykańskich i brytyjskich produkcjach.

Ostatnie lata kariery aktorka spędziła grając role epizodyczne w polskich serialach - zagrała między innymi dwukrotnie w "Na dobre i na złe", "Hotelu 52", "My baby", czy "Pensjonacie nad różą". Kwiatkowska wystąpiła również w jednym odcinku popularnego serialu BBC "Doktor Who". Wcieliła się w porucznik lotnictwa Lavel.

Nie żyje Dorota Kwiatkowska

Łącznie aktorka wystąpiła w ponad 30 filmach i serialach. Ze względu na swoją egzotyczną urodę często występowała w rolach femme fatale. Dorota Kwiatkowska urodziła się 15 września 1957 roku i zmarła 19 grudnia 2018 roku. Przyczyny śmierci aktorki pozostają nieznane.

Kamil Kacperski