Nie żyje Penny Marshall, reżyserka "Dużego". Miała 75 lat

Kamil Kacperski
19.12.2018 10:13
Nie żyje Penny Marshall, reżyserka "Dużego". Miała 75 lat Fot. LFI/Photoshot/REPORTER

Reżyserka/aktorka zmarła 17 grudnia 2018 roku w swoim domu w Hollywood Hills. Informację dzień później potwierdziła rodzina Marshall. Zmarła w wyniku powikłań cukrzycowych. 

Penny Marshall zmarła we własnym domu w poniedziałek 17 grudnia 2018 roku w wieku 75 lat. O śmierci poinformowała rodzina artystki, która opublikowała również oficjalne oświadczenie, w którym napisali jak wielką stratą dla nich jest śmierć reżyserki.

Przybliżyli również sylwetkę Marshall, pisząc o jej zamiłowaniu do sportu i mleka zmiksowanego z Pepsi:

Nasza rodzina jest załamana jej śmiercią. Penny była miłośniczką sportów, rozwiązywania puzzli i zagadek, picia mleka i Pepsi razem oraz po prostu bycia ze swoją rodziną.

Zmarła Penny Marshall

Penny Marshall 30 lat temu przeszła do historii kinematografii - była pierwszą kobietą, której film zarobił w box-offisie ponad 100 milionów dolarów. Dokonała tego z pomocą Toma Hanksa w filmie "Duży". Oprócz tego Marshall przez 7 lat występowała w jednej z tytułowych ról w popularnym serialu "Laverne & Shirley". Łącznie w trakcie swojej kariery wyreżyserowała 7 filmów i zagrała w ponad 20 produkcjach. 

Penny Marshall zmarła 17 grudnia 2018 roku w wyniku powikłań spowodowanych przez cukrzycę. Miała 75 lat. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.