Pogoda
18.01.2016 09:58

Zmodernizowany Mitsubishi Space Star

Unowocześniony został najmniejszy model japońskiego producenta – Space Star. Wraz z odświeżoną stylistyką, poprawiono układ jezdny, dopracowano wnętrze oraz system multimedialny.

Zmodernizowany Mitsubishi Space Star
foto: materiały prasowe

Całkowicie przeprojektowano przód i tył. Zupełnie nowe są światła i zderzaki. W oczy rzucają się także zmodernizowana, szersza osłona chłodnicy z chromowaną obwódką oraz zmieniony wzór felg, dostępnych w dwóch rozmiarach – 14 i 15 cali. Pokrywa silnika zyskała agresywne przetłoczenia. Poszerzono dolną osłonę zderzaka, którą przedziela teraz chromowana listwa rozdwajająca się na obu końcach.

Auto prezentuje się znacznie nowocześniej od swojego pierwowzoru. Zmieniły się nieco jego proporcje – Space Star zyskał 8,5 cm długości i mierzy teraz 3,79 m. Paletę kolorów wzbogaciły dwie nowe barwy nadwozia – czerwony i pomarańczowy. Światła z tyłu wypełniają LED-y w kształcie litery C:

Mitsubishi Space Star 2

Według przedstawiciela Mitsubishi – Dona Swearingena – nowy pojazd ma stanowić jeszcze bardziej kuszącą ofertę niż dotychczas:

"

Właściciele Space Starów oczekują od tego auta przede wszystkim niezawodności. W unowocześnionym wydaniu samochód ten wciąż będzie oferować znakomitą trwałość, a dzięki poczynionym ulepszeniom, jego pozycja na rynku umocni się. "

We wnętrzu znalazła się tapicerka materiałowa dostępna w jednolitej barwie lub w dwukolorowej oraz wielofunkcyjna kierownica na wzór tej znanej z Outlandera. Nowy jest także zestaw wskaźników z białym podświetleniem oraz panel sterowania z klimatyzacją. Na liście opcji dodatkowych znalazły się między innymi nawigacja Multifuction GPS Navigation sterowana za pomocą 6,5-calowego wyświetlacza, napęd DVD oraz radio cyfrowe DAB. System multimedialny pozwala na sparowanie smartfonów.

Mitsubishi Space Star 3

Space Star ma zapewniać lepsze właściwości jezdne dzięki zmienionej sztywności sprężyn, poprawionym nastawom oraz lepszej charakterystyce pracy elektrycznego systemu wspomagania układu kierowniczego.

Pod maską Mitsubishi wiele się nie zmieniło. Producent zapewnia jednak, że dopracował 1,2-litrową 3-cylindrową jednostkę DOHC. Została ona uzbrojona w sterowany elektronicznie system zmiennych faz rozrządu oraz nowy wałek rozrządu. Mimo że moc się nie zmieniła, wzrósł moment obrotowy z 106 do 150 Nm. Ponadto w gamie dostępny ma być ten sam 1-litrowy silnik benzynowy generujący 71 KM i 88 Nm.

Unowocześniony Space Star do europejskich salonów trafi w pierwszym kwartale 2016 roku. 

Tagi: News Mitsubishi