Pogoda
13.10.2016 09:13

Znak uchronił ją przed poważnym wypadkiem

O tym jak łatwo o groźną sytuację na drodze, przekonał się kierowca Jaguara XF-a oraz przechodzień idący wzdłuż chodnika.

Znak uchronił ją przed poważnym wypadkiem
foto: materiały prasowe

Groźny incydent był spowodowany nierozważnym zachowaniem osoby poruszającej się wózkiem widłowym. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej kierowca nie zauważył nadjeżdżającego z boku samochodu, w wyniku czego zahaczył o jego tylne koła. Jadące z niemałą prędkością auto wpadło w poślizg i uderzyło w przydrożny znak. I całe szczęście. W innym wypadku pojazd wyprodukowany przez brytyjską markę wjechałby w idącą wzdłuż chodnika kobietę, co z pewnością nie skończyłoby się bez żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Na szczęście znak drogowy wziął na siebie sporą siłę uderzenia, chroniąc przechodnia. Można wręcz mówić o tym, że pieszy oszukał przeznaczenie. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że gdyby kobieta z parasolem szła nieco szybciej, byłaby narażona na uderzenie przez znak drogowy:

Jednak osób w czepku urodzonych nie brakuje, czego dowodem jest zestawienie 10 największych szczęśliwców drogowych, którym cudem udało się uniknąć niezwykle groźnych sytuacji. Niestety nie wszystkie niebezpieczne zdarzenia drogowe kończą się w taki sposób, co potwierdzają także statystyki – dochodzi do zatrważająco dużej liczby wypadków śmiertelnych.

Sporo z poważnych incydentów spowodowanych jest przez nierozwagę kierowców, którzy jeżdżą brawurowo i podejmują lekkomyślne decyzje. Jedną z bardziej wymagających czynności podczas prowadzenia jest wyprzedzanie. Niestety wielu naszych rodaków nie potrafi poprawnie wykonać tego manewru, przez co narażają postronnych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Do tego dochodzą agresywni kierowcy, gotowi nawet do konfrontacji na pięści. Ogromnym zagrożeniem są również osoby zasiadające za kierownicą pod wpływem alkoholu…

Warto także zauważyć, że w uniknięciu wypadku mogą pomóc nienaganne umiejętności prowadzenia samochodu.

Dorota Iglikowska
Tagi: Duperele