Pogoda
13.08.2019 14:01

Znakomita polska strategia w końcu na konsolach. Ancestors Legacy na PS4 i Xbox One

Nasza historia nie wyglądała jeszcze tak dobrze i brutalnie, jak w stworzonym przez polskie studio Destructive Creations Ancestors Legacy. Walkę o potęgę naszego młodego państwa można teraz prowadzić na konsolach.

Ancestors Legacy
foto: materiały prasowe Destructive Creations

Ancestors Legacy zadebiutowała na komputerach PC w maju 2018 roku. Zyskała sobie bardzo pochlebne recenzje, głównie ze względu na prezentowanie faktycznych wydarzeń historycznych oraz zaawansowane opcje taktyczne, polegające między innymi na możliwości wykorzystaniu przewag tworzonych przez ukształtowanie terenu.

W grze można prowadzić jeden z czterech narodów, z których każdy walczy o przetrwanie i życie. Wyzwania w kampaniach dla graczy inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami ze średniowiecza, twórcy postanowili pokazać także (ze szczegółami) brutalność walka na broń białą. Krew leje się więc podczas starć strumieniami.

Warcraft
Warcraft
Przeczytaj także Warcraft i Warcraft II dostępne na GOG-u. Bez DRM

W Ancestors Legacy można między innymi budować państwo Piastów bądź też podbijać Europę w imieniu Wikingów.

Ancestors Legacy, brutalna polska strategia, na PS4 i Xbox One

Twórcy Ancestors Legacy chwalą się, że udało im się oddać wizualnie krwawą jatkę, jakimi były średniowieczne starcia. Oglądając zwiastun premierowy wersji konsolowej można zobaczyć, że nie żartowali:

Bitwy można oglądać w trybie widowiskowym, bądź też zarządzać nimi w mając znacznie lepszy ogląd na sytuację taktyczną. Zmiana między poszczególnymi trybami jest błyskawiczna.

Mechanikę gry można zobaczyć na zwiastunie przybliżającym graczom Słowian.

Gra Ancestors Legacy trafiła na konsole PlayStation 4 i Xbox One w wersji cyfrowej. Edycja pudełkowa ma pojawić się w wybranych sklepach.

Zobacz także: Powstanie Warszawskie odtworzone w grze WARSAW. Dzięki niej świat dowie się o polskim zrywie 

Jakie gry wolicie?

Tagi: Gry