Pogoda
07.08.2019 11:17

Znalazł na strychu starą grę z 1987 roku. Dostał za nią 35 000 zł

Scott Amos, mieszkaniec Reno w Nevadzie, znalazł na strychu swojej matki starą torbę JCPenney. W środku, w nienaruszonym pudełku, znajdowała się gra Kid Icarus na NES-a oraz rachunek za zakup na kwotę 34,99 USD. Na całym świecie jest może 10 takich tytułów w oryginalnych opakowaniach.

stare gry i konsole
foto: Shutterstock

Gdy z czasów naszej młodości mają szczególne miejsce w naszym sercu. Wspomnienia związane z dobrą zabawą są dla większości z nas wprost bezcenne, nic więc dziwnego, że na stare dobre czasy patrzymy z nostalgią i rozrzewnieniem.

Uczucia graczy bardzo dobrze znają twórcy gier i konsol, którzy co chwila podsuwają nam odświeżone wersje swoich hitów. Takim produktem jest Sega Mega Drive Mini, konsolka, która ma duże szanse na wywołanie wzruszenia nawet wśród osób, które nigdy tego sprzętu nie miały.

Sega Mega Drive Mini
Sega Mega Drive Mini
Przeczytaj także Sega Mega Drive Mini w naszych rękach. Jak gra się na nostalgii? [PIERWSZE WRAŻENIA]

Dla osób, które do hobby kolekcjonowania starych gier podchodzą śmiertelnie poważnie liczą się nie tylko wspomnienia, co realna wartość zakupywanych do kolekcji tytułów. Przekonał się o tym Scott Amos, który w trakcie robienia porządków na strychu znalazł torbę ze znajdującym się w środku nienaruszonym pudełkiem z grą Kid Icarus na NES-a.

Znalezisko po zweryfikowaniu autentyczności przez specjalistów trafiło na aukcję, na której kolekcjoner zdecydował się zapłacić za nią 9 000 dolarów.

Kid Icarus na NES-a sprzedany za 35 000 zł

Do licytacji doszło w Heritage Auctions. Dom aukcyjny przestawiał grę jako prawdziwą perełkę i unikat na skalę światową.

kid_icarus_02
"

Kid Icarus to jedna z najbardziej ikonicznych gier na Nintendo Entertainment System. Odnalezienie zapieczętowanej kopii jest bardzo trudne. To niemal niemożliwe, ponieważ w rękach kolekcjonerów jest teraz mniej niż 10 takich kopii i nie spodziewamy się, żeby jeszcze jakieś czekały na odkrycie. "

Co ciekawe, nikt nie wie, w jaki sposób gra znalazła się na strychu. Scott Amos podejrzewa, że miał to być prezent świąteczny od matki. Ta jednak zarzeka się, że nigdy w życiu nie wydałaby 35 dolarów na grę.

9000 tysięcy dolarów zainkasowane za grę Kid Icarus rodzina Amos postanowiła wydać na przyjemności.

Zobacz także: Gry i Komputery Minionej Ery - powstaje muzeum starych dobrych czasów 

A Wy macie może jakieś fajne stare gry?

Tagi: Gry