Znalazła cudzą kartę i użyła jej 771 razy. Właścicielka się nie zorientowała, bo płaciła telefonem

20.11.2019 12:30
Znalazła cudzą kartę i użyła jej 771 razy. Właścicielka się nie zorientowała, bo płaciła telefonem Fot. materiały prasowe Pixabay

Małopolska policja zatrzymała 62-letnią kobietę, która przez 10 miesięcy używała znalezionej karty płatniczej do dokonywania drobnych zakupów. Łącznie zrealizowała 771 transakcji na kwotę 6 500 zł.

Prawowita właścicielka karty przyzwyczaiła się do płacenia zbliżeniowo telefonem, nie zorientowała się więc nawet, że doszło do jej zgubienia. Zorientowała się dopiero po zapoznaniu z wyciągami przeprowadzanych transakcji.

Policja otrzymała zgłoszenie o wielokrotnym nieuprawnionym posłużeniu się zagubioną kartą płatniczą 9 listopada 2019 roku. Funkcjonariusze zatrzymali odpowiedzialną za to 62-latkę 4 dni później.

Przeczytaj także

Kobieta zeznała, że kartę znalazła w automacie biletowym.

Jak ustalono, amator cudzych pieniędzy płacił kartą zbliżeniowo (poniżej pewnej kwoty nie trzeba wpisywać PIN-u) za zakupy spożywcze czy np. bilety MPK.

771 transakcji zgubioną kartą płatniczą. Jej właścicielka nie zorientowała się, bo płaciła zbliżeniowo smartfonem

62-latka przez 10 miesięcy kupowała sobie na cudzy koszt towary, dokonując transakcji na małe kwoty. Jak łatwo wyliczyć, średnia kwota zakupu to nieco ponad 8 zł.

Miesięcznie było to około 650 zł. Dodatkowa kwota przez długi czas nie była kwestionowana przez właścicielkę karty, która jednak zaczęła coś podejrzewać i przeanalizowała dokładnie historię operacji. W ten sposób odkryła, że ktoś zrobił jej kartą 771 transakcji.

Sprawczyni po ujęciu przyznała się do winy i wyraziła skruchę.

W jej mieszkaniu policjanci znaleźli kartę płatniczą, należącą do pokrzywdzonej. Zatrzymana kobieta trafiła do komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się do nich i złożyła wyjaśnienia, m.in. podała, że kartę znalazła w automacie z biletami. Podejrzana wyraziła skruchę za popełnione czyny i wyraziła również wolę dobrowolnego poddania się karze. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Zgubiona karta płatnicza została odnaleziona w domu 62-latki.

Zobacz także: Policja zatrzymała nietypowego złodzieja. Okradał ofiary podrabiając ich karty SIM 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.