Znaleziono nagranie pokazujące trafienie samolotu rakietą w Iranie. Potwierdzono jego autentyczność [WIDEO]

10.01.2020 10:37
silnik samolotu robitego w iranie|undefined Fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Boeing 737 rozbił się 8 stycznia 2020 chwilę po starcie, w katastrofie zginęło 176 osób. Za przyczynę początkowo uważano awarię techniczną, szybko zaczęły się jednak pojawiać podejrzenia, że samolot został zestrzelony. Tę hipotezę potwierdza nagranie, które pokazuje moment trafienia irańską rakietą.

Nagranie pojawiło się na komunikatorze Telegram, później udostępniono je w mediach społecznościowych. Film został poddany drobiazgowej analizie przez dziennikarzy „The New York Times”, którzy po zbadaniu sprawy stwierdzili, że jest on autentyczny.

Dzięki weryfikacji ze zdjęciami satelitarnymi i danymi z serwisu FlightRadar24 stwierdzono, że wideo zostało rzeczywiście nagrane w chwili katastrofy.

Przeczytaj także

Wstrząsający materiał pokazujący zdarzenia, do jakich doszło kilka minut po starcie Boeinga 737 z międzynarodowego lotniska Tehran-Imam Khomeini można zobaczyć poniżej.

Film z katastrofy samolotu w Iranie. Widać moment trafienia rakietą

Nagranie powinny oglądać tylko osoby o mocnych nerwach. Widać na nich moment, który przesądził o śmierci 176 osób.

Dziennikarze sprawdzili dokładnie datę i godzinę utrwalenia materiału, zweryfikowali także dane geolokacyjne. Okazało się, że film rzeczywiście został nagrany z odległości około 3 km w stosunku do zapisanej trasy przelotu, o czym świadczy między innymi opóźnienie dźwięku w stosunku do danych wizualnych.

Jak widać, Boeing 737 po trafieniu nie uległ natychmiastowemu zniszczeniu. Piloci próbowali wrócić do lotniska i udało im się utrzymać samolot w powietrzu jeszcze przez kilka minut.

Zobacz także: W Nowym Jorku wylądował samolot ze 100 chorymi pasażerami. Czy to początek plagi zombie? 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.