Znamy najpotężniejszą broń uniwersum Marvela. Fani mogą być zaskoczeni

23.11.2020 14:58
Wolverine - Hugh Jackman - kadr z filmu Fot. LFI/Photoshot/East News

Co jest najpotężniejszą bronią Marvela? Komiks "Marvel Zombies: Resurrection" potwierdził domysły niektórych fanów X-Men.

Zbroja Iron Mana? Rękawica Nieskończoności, a może młot Thora? Który z artefaktów z uniwersum Marvela to najpotężniejsza broń? Odpowiedź na to pytanie zaskakuje.

Najpotężniejsza broń Marvela

Świat Marvel Comics jest tak bogaty, że trudno odpowiedzieć jednoznacznie na niektóre wydawałoby się proste pytania. Nie pomaga też fakt, że historia Marvela nigdy nie jest skończona, więc wraz z powstawaniem kolejnych komiksów wiedza na pewne tematy się dezaktualizuje.

Zobacz także

Nie inaczej jest w przypadku pytania o najpotężniejszą broń w komiksowym uniwersum. Od razu podpowiadamy, że wymienione przedmioty z początku tego artykułu nie są odpowiedzią na tę zagadkę, bo jest ona związana bezpośrednio z X-Men. I nie, nie chodzi o Wolverine'a, mimo że niegdyś nosił miano Weapon X.

Polecamy

Żeby odkryć pełen potencjał, zazwyczaj potrzeba sytuacji ekstremalnej. W takim momencie można zobaczyć, na co stać daną postać, czy broń. I tak właśnie stało się w czwartym numerze serii "Marvel Zombies: Resurrection" stworzonej przez Phillipa Kennedy'ego Johnsona, Leonarda Kirka, Rachelle Rosenberg i Travisa Lanhama. W komiksie po raz kolejny trafiamy do świata, w którym rządzą zombie, a znani superbohaterowie, którzy przeżyli apokalipsę, muszą robić wszystko, by walczyć z plagą nieumarłych.

Polecamy

Bohaterami komiksu są między innymi Spider-Man oraz Valeria i Franklin Richardsowie. To na ich barkach spoczywa walka o lepszą przyszłość. W ostatnim numerze doszło do pojedynku pomiędzy ocalonymi herosami, a zamienionymi w zombie superbohaterami. Jedną z nich jest członkini New Mutants i X-Men - Magik, która nadal dzierży w dłoniach swój magiczny miecz, znany jako Soulsword.

4 Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics

Franklin zostaje zmuszony do walki z żywymi trupami swoich najbliższych. Kiedy Logan zabija Magik, chłopak sięga po miecz i postanawia się zemścić. Za swój cel obiera sobie Silver Surfera, który jest swego rodzaju przywódcą hordy superbohaterskich zombie. Franklin nie tylko z łatwością przecina na pół deskę kosmity, ale również poważnie go rani. Do tej pory niewiele postaci było w stanie zagrozić Silver Surferowi, który jest jednym z potężniejszych bohaterów w całym uniwersum. Nie dokonał tego nawet sam Thor. Dzięki sprawnym ciosom mieczem Franklin pokonuje hordę żywych trupów i daje nadzieję stojącej na skraju wymarcia planecie.

4 Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics
Polecamy

Soulsword - czym jest miecz Magik?

Chociaż na przestrzeni lat Soulsword dał się poznać jako naprawdę potężny oręż, do tej pory żaden z twórców nawet nie sugerował, że za jego pomocą można pokonać Silver Surfera i przeciąć nim niezniszczalną deskę herosa. Illyana Rasputin jako dziecko została porwana do piekielnego wymiaru znanego jako Limbo, gdzie spędziła kilka lat ucząc się magii pod okiem swojego porywacza - demona Belasco. W ramach walki ze swoim oprawcą wykorzystała fragment własnej duszy i powołała do życia Soulsword - magiczny miecz, który może dowolnie przywołać i za jego pomocą rozproszyć wszelkie przejawy magii oraz przeciąć niemal każdy materiał. Zazwyczaj powoduje jednak obrażenia czysto duchowe, nie naruszając ciała fizycznego.

Polecamy

Jak widać, Marvel zaprezentował, że i tak bardzo potężna broń Magik, ma o wiele większe możliwości, niż czytelnikom komiksów się do tej pory wydawało. Warto jednak pamiętać, że fabuła "Marvel Zombies: Resurrection" rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, co nie oznacza jednak, że właściwości miecza różnią się oręża pochodzącego z kanonicznego świata Earth-616. Nie zmienia to jednak faktu, że za kilka miesięcy scenarzyści Domu Pomysłów mogą zaprezentować kolejny przedmiot, który bije Soulsword na głowę.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.