Pogoda
02.06.2020 13:15

Znana wokalistka została postrzelona podczas protestów w USA. Jak do tego doszło?

Wokalistka Halsey wyszła na ulice Los Angeles w ramach protestów po śmierci 46-letniego George’a Floyda. Wyznała fanom, że została postrzelona.

Protesty USA
foto: PAU BARRENA/AFP/East News

25 maja pracownik jednego ze sklepów spożywczych w Minneapolis wezwał policję i poinformował funkcjonariuszy, że jego klient chciał zapłacić za zakupy fałszywym banknotem. Owym klientem był George Floyd, którego zatrzymano, skuto w kajdanki i rzucono na ziemię. Jedną z osób biorących udział w interwencji był Derek Chauvin, który pracował z Floydem jako ochroniarz. Mężczyzna aby unieruchomić Floyda, przycisnął mu kolano do szyi. Obezwładniony mężczyzna informował z trudem, że nie może oddychać, jednak nadal był podduszany przez policjanta przez ponad 8 minut. Kiedy ten odpuścił, Floyd już się nie ruszał. Karetka odwiozła 46-latka do szpitala, gdzie potwierdzono jego zgon.

Znana wokalistka została postrzelona podczas protestów w USA. Jak do tego doszło?

Derek Chauvin usłyszał zarzuty dotyczące zabójstwa trzeciego stopnia, został aresztowany, a reszta osób, które wzięły udział w akcji straciło pracę. Po zdarzeniu na ulicach wielu miast USA doszło do masowych protestów, które niejednokrotnie wywołały zamieszki. W Minneapolis sytuacja szybko nabrała dramatyzmu, a do opanowania tłumu wezwano Gwardię Narodową.

Rockowi i metalowi muzycy zareagowali na protesty w USA: "Je*ać rasizm"
Rockowi i metalowi muzycy zareagowali na protesty w USA: "Je*ać rasizm"
Przeczytaj także Rockowi i metalowi muzycy zareagowali na protesty w USA: "Je*ać rasizm"

W Los Angeles jedną z protestujących była znana piosenkarka Halsey. Kobieta zamieściła na swoim Instagramie nagrania z protestów. Skupiła się również na zaprezentowaniu działań policji, która chciała rozproszyć tłum gazem. Ponadto mundurowi strzelali gumowymi kulami. Jedna z nich trafiła w artystkę.

Halsey w swojej instagramowej relacji pokazała fanom ślad po postrzale, wyznała, że dzięki warstwom ubrań nic jej się nie stało, jednak gdyby strzał został wymierzony z bliskiej odległości, sytuacja mogłaby się skończyć gorzej. Piosenkarka zadeklarowała, że protest, w którym uczestniczyła był spokojny i nie wymagał tak drastycznych kroków.

Płyty
Płyty
Przeczytaj także Premiery płyt metalowych i rockowych w czerwcu 2020. Na jakie albumy czekamy?