Znany komik nabija się z prezydenta Trumpa, wykorzystując słynną scenę z „Buntownika z wyboru”

21.07.2020 09:58
Znany komik nabija się z prezydenta Trumpa, wykorzystując słynną scenę z „Buntownika z wyboru” Fot. . materiały prasowe Miramax/East News

Prezydent USA Donald Trump pochwalił się ostatnio, że „brawurowo” przeszedł test inteligencji  poznawczej pod okiem lekarzy. Teraz znany komik Stephen Colbert wyśmiewa zdolności prezydenta, wykorzystując słynną scenę z oscarowego filmu „Buntownik z wyboru”.

Donald Trump dumny z wyników swojego testu

Donald Trump pochwalił się w jednym z niedawnych programów na żywo, że pod okiem lekarzy wykonał test inteligencji poznawczej, a jego wyniki zaskoczyły doktorów.

„Wykonałem go w Walter Reed Medical Center w obecności lekarzy. Byli bardzo zaskoczeni. Powiedzieli: „To niezwykła rzecz. Rzadko kiedy ktoś robi, to co Ty właśnie zrobiłeś”.

Co znamienne – test, o którym wspomina Trump ma na celu sprawdzenie, czy badany posiada problemy z inteligencją poznawczą, czy jednak wszystkie procesy zachodzą prawidłowo. Fakt, że Trump jest tak dumny ze swojego wyniku jest więc już żartem samym w sobie.

Przeczytaj także

Stephen Colbert wyśmiewa „zdolności” Trumpa 

Znany amerykański komik Stephen Colbert poszedł jednak o krok dalej.

W klipie, pokazanym na początku ostatnie programu „The Late Show” zaprezentował parodię filmu „Buntownik z wyboru”. To słynny film Gusa van Santa z 1997 roku, który zdobył uznanie widzów i krytyków oraz szereg prestiżowych nagród, z dwoma Oscarami, w tym za scenariusz oryginalny autorstwa Matta Damona i Bena Afflecka, na czele.

Produkcja opowiada o młodym chłopaku, który pracuje jako woźny na uniwersytecie. Pewnego dnia przypadkowo rozwiązuje równanie matematyczne, z którym nie mogą poradzić sobie najtęższe umysły uniwersytetu. Okazuje się, że chłopak ma ponadprzeciętną inteligencję i lepiej rozumie skomplikowane idee i złożone równania od innych.

Przeczytaj także

Trump jako Will Hunting

Zaprezentowany w programie klip rozpoczyna się sceną z rozmowy dziennikarza Chrisa Wallace’a z prezydentem Trumpem, w której mężczyzna zdradza:

„Ten test nie jest tak skomplikowany. Jednym z zadań jest rozpoznanie zwierząt na obrazku. Ostatnim jest słoń”.

W tym momencie przechodzimy do właściwej części klipu, na której oglądamy, jak bohater Matta Damona rozwiązuje równanie na tablicy. Tym razem jednak nie jest to zadanie matematyczne, jak w oryginale, a rysunek wielbłąda z miejscem na wpisanie nazwy zwierzęcia w ramach odpowiedzi na pytanie: „Co to jest?”. Mężczyzna zaczyna wypisywać różne pomysły wokół obrazka, m.in „duży pies przemycający szynkę”, czy „krowa, która jest również górami”, zanim dorysuje do wielbłąda trąbę i napisze „słoń”.

Przeczytaj także

Trump jako Will Hunting – zobacz klip

Czytaj także: UFO na Polską? Niezidentyfikowane obiekty widziano w kilku miejscach [WIDEO] 

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.