Pogoda
18.06.2020 13:07

Znany komik oskarżany o pedofilię. Kobiety publikują na Twitterze screeny z rozmów

Chris D'Elia znalazł się w ogniu krytyki i oskarżeń, gdy kilka kobiet opublikowało na Twitterze screeny z rozmów z komikiem. Były wówczas niepełnoletnie.

Znany komik oskarżany o pedofilię. Kobiety publikują na Twitterze screeny z rozmów
foto: MediaPunch/face to face/East News

Komik i aktor Chris D’Elia został oskarżony o napastowanie seksualne oraz pedofilię przez kilka kobiet. Jego rola w serialu "You", gdzie wcielił się w komika i pedofila sprawiła, że wiele osób postanowiło wyjawić, czego niegdyś dopuszczał się D'Elia. Kobiety zaznaczały, że podobieństwo między aktorem a postacią jest bardzo duże.

Znany komik oskarżony o pedofilię

16 czerwca Simone Rossi zaczęła publikować screeny z rozmów z D'Elią, a także zaznaczyła, że obsadzenie go w roli komika-pedofila jest po prostu niezwykłą ironią losu: 

"

Nie mogę uwierzyć, że Netflix obsadził Chrisa D'Elię w woli pedofila w "You". To dosłowna ironia.  "

Rossi następnie udostępniła kilkanaście screenshotów z e-mailami, które podobno wymieniała z Chrisem D'Elią, gdy miała zaledwie 16 lat. W nich możemy przeczytać, że zapraszał ją na swoje występy, a także prosił o wysyłanie zdjęć. W jednym z maili możemy też przeczytać, że D'Elia zapytał się jej wprost, czy będą mogli się całować:

James Franco
James Franco
Przeczytaj także James Franco zaprzeczył oskarżeniom o przestępstwa na tle seksualnym

Rossi dodała również, że nie była jedyną niepełnoletnią dziewczyną, z którą D'Elia pisał. Jej tweety zachęciły też inne osoby do opowiedzenia swoich historii związanych z komikiem. Niejaka Michaela Coletta napisała: 

"

Chociaż mówiłam to publicznie przez lata, to JE*AĆ Chrisa D'Elię. been publicly saying it for years, FUCK Chris D’elia. Dopraszał się ode mnie nagich zdjęć, gdy miałam 17 lat i pisał do mnie non-stop, gdy pojawiał się w Vancouver, zapraszając mnie na backstage podczas swoich występów. "

Później dołączyły do nich również inne dziewczyny, które chciały zachować anonimowość:

"

Pier*ol się Chris D'Elia. Próbowałeś wyłudzić nagie zdjęcia od osób niepełnoletnich, kiedy byłeś w Vancouver i chciałeś puknąć moją koleżankę, gdy mieliśmy 16 lat. Kiedy zarzuciłam Ci to na Twitterze, to napisałeś do niej, że zrujnujesz jej życie, jeśli tego nie usunę. Ty absolutnie odrażający pedofilu! "

"

Jest dziadowy. Dopisał mnie do listy VIP-ów podczas swojego występu i jak gdyby nigdy nic powiedział, że potem możemy się spotkać na parkingu i mogę mu wtedy zrobić loda. Oczywiście wymyśliłam jakąś wymówkę i nigdy się tam nie pojawiłam. "

"

Chris D'Elia seksualnie napastował moją siostrę w 2014 roku, kiedy miała 17 lat. Pojechała do Los Angeles, żeby go poznać. Zaczął jej podawać alkohol, aż praktycznie straciła przytomność. Wtedy uprawiał z nią seks.  "

Na temat tych wszystkich oskarżeń i wiadomości wypowiedział się również sam komik. Udostępnił oficjalne oświadczenie na łamach portalu plotkarskiego TMZ. Poniżej możecie przeczytać je w całości:

"

Wiem, że robiłem i mówiłem rzeczy, które mogły urazić wiele osób w trakcie swojej kariery. Nigdy jednak świadomie nie próbowałem się ubiegać o względy niepełnoletnich kobiet. Wszystkie moje związki były legalne i uzgodnione przez obydwie strony. Nigdy nie spotkałem się, czy nie wymieniałem się zdjęciami z osobami, które piszą o mnie tweety. Naprawdę przepraszam. Byłem idiotą, który kompletnie zgubił się w rzeczywistości i dzikim stylu życia. To moja wina. Wiem o tym. Wiele o tym rozmyślałem i będę nadal nad sobą pracował. "

Foto: Rex Features/East News
Foto: Rex Features/East News
Przeczytaj także Spike Lee przeprosił za bronienie Woody'ego Allena: "Nie będę tolerował molestowania"