Pogoda
08.12.2017 16:53

Znany youtuber stworzył replikę statku Kylo Rena

Colin Furze postanowił pobić kolejny rekord swoich możliwości. Tym razem zbudował repliki naturalnych rozmiarów statku Kylo Rena i droida BB-9E z „Gwiezdnych Wojen”. 

Znany youtuber stworzył replikę statku Kylo Rena
foto: colinfurze/East News

Miłość do „Gwiezdnych Wojen można wyrazić na wiele sposobów. Czasem jest to bardzo dosłowna metoda, czasem wymaga wielkiego zaangażowania, czasu i pracy. We wrześniu 2017 roku pisaliśmy o Brytyjczyku, który postanowił zbudować replikę maszyny kroczącej AT-AT, i postawił ją w swoim ogródku. Jednak jego autor Ian Mockett nie jest jedyną osobą na Wyspach, która wzniosła podobne cudo. Jako pierwszy tego dzieła dokonał słynny youtuber Colin Furze, który słynie z odtwarzania rozmaitych przedmiotów i efektów specjalnych z filmów.

Tym razem Furze postanowił pójść krok dalej. Wzniósł replikę naturalnych rozmiarów pojazdu TIE silencer, którym w nowej trylogii „Star Wars” poruszał się Kylo Ren. Do statku można wejść i zasiąść za sterami maszyny. Odwzorowano nawet wnętrze kokpitu, gdzie oprócz joysticka, zainstalowano również światła oraz ekrany komputera pokładowego. Projekt oparł o zabawkę z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi przedstawiającą statek. TIE silencer mierzy 14 metrów długości, 7 metrów szerokości i jest wysoki na 4,2 metra. 

To jednak nie wszystko. Dodatkowo Furze zbudował wierną kopię droida BB-9E. Robot nie tylko wygląda jak filmowa postać, ale również porusza się w podobny sposób. Repliki nie ujrzałby światła dziennego, gdyby nie pomoc firmy eBay UK, skąd pochodzi większość materiałów, z których wzniesiono statek Kylo Rena. Natomiast James Bruton from XRobots pomógł skonstruować youtuberowi BB-9E. TIE silencer służy teraz młodocianym (i nie tylko) fanom „Gwiezdnych Wojen” jako specyficzny plac zabaw. Prawdziwy pojazd zobaczymy już 14 grudnia 2017 roku, kiedy odbędzie się premiera filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. 

Czy chciał(a)byś mieć statek Kylo Rena w ogródku?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi