Znęcali się nad manatem. Wydrapali mu na plecach napis "Trump" [WIDEO]

13.01.2021 15:41
Manat Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Nieznani sprawcy z Florydy znęcali się nad manatem karaibskim pływającym w pobliżu rzeki Homosassa. Wyryli zwierzakowi napis "Trump" na plecach.

W rzece Homosassa na Florydzie zauważono ranne zwierzę. Był to manat karaibski, który miał na plecach wyryty napis. Jak czytamy na stronie New York Times, nieznani sprawcy wyryli na zwierzaku nazwisko byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Sprawą zajęła się agencja Wildlife Service, która odpowiada za ochronę gatunków w USA. Jak zauważyły władze, nękanie manata jest nie tylko niemoralne i okrutne, ale też niezgodne z prawym stanowym i federalnym, a gatunek ze względu na malejącą populację, objęto ochroną.

Floryda: Wydrapali na plecach manata napis "Trump"

Centrum Różnorodności Biologicznej zaoferowało nawet nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawców. Informacje, które doprowadzą do zatrzymania i skazania oprawców manata, wyceniono na 5 tysięcy dolarów.

Polecamy

Nie od razu było wiadomo, co faktycznie stało się biednemu manatowi. Wildlife uspokaja, że zwierzak nie jest poważnie ranny, a napisu na szczęście nie wyryto w skórze, a algach, które osadzają się na jego grzbiecie.

Jednak jak podkreśla Jaclyn Lopez, dyrektor Centrum Różnorodności Biologicznej:

Manaty to nie billboardy, a ludzie nie powinni z żadnego powodu zakłócać spokoju tych wrażliwych i zagrożonych zwierząt.

Przedstawicielka Wildlife, Elizabeth Dleming dodaje:

Ta odrażająca akcja była okrutna i nieludzka. Jestem zniesmaczona, że ktoś jest w stanie skrzywdzić bezbronne zwierze tylko po to, żeby umieścić na nim polityczne przesłanie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc znaleźć, aresztować i skutecznie ukarać sprawców.

Film przedstawiający zaatakowanego manata pojawił się na Twitterze. Możecie zobaczyć go poniżej:

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.