Zniczomat – tak działa największy polski wynalazek XXI wieku [WIDEO]

Michał Tomaszkiewicz
31.10.2018 15:14
Zniczomat – tak działa największy polski wynalazek XXI wieku [WIDEO] Fot. kadr z wideo

Paczkomaty zdążyły już wrosnąć w polski krajobraz – teraz przyszedł czas na kolejną rewolucję. Przed cmentarzem w Porębie Żegoty stanął pierwszy na świecie zniczomat.

InPost trafił swoim wynalazkiem w dziesiątkę i zgarnął dla siebie pokaźną część rynku przesyłek. Paczkomaty pozwalają bowiem zapomnieć o problemach związanych z zamawianiem kuriera (i próbą umówienia się na odbiór przesyłki nie zmuszający do wzięcia urlopu) albo fatygowaniem się z awizo do placówki pocztowej (której godziny otwarcia często kolidują z czasem pracy) – paczki można odbierać 24 godziny na dobę, nie ma więc problemu ze znalezieniem psującego terminu.

Sukces automatów wydających paczki jest tak duży, że pomysłowi ustawiania własnych urządzeń poważnie przygląda się Biedronka, Lidl zaś zapowiedział paczkomaty przed każdym swoim sklepem.

InPost nie zamierza przy tym spoczywać na laurach – pojawiły się doniesienia o lodówkomatach, w których nawet w niedzielę niehandlową można będzie odebrać schłodzone piwo.

Gdy po pokazaniu śmieciomatu wydawało się, że to już koniec możliwości zabawy z formułą paczkomatu, wrodzony polski geniusz wynalazczy pokazał, że nie jesteśmy dopiero na początku drogi. Paweł Grondalczyk z Modulo Systems stworzył bowiem zniczomat.

Zniczomat – cmentarny automat sprzedający znicze

Pierwsze urządzenie tego typu stanęło przed nekropolią w Porębie Żegoty w Małopolsce. Twórca chętnie demonstruje, jak korzysta się z jego wynalazku:

Znicze – maszyna mieści 50 modnych modeli – można kupować o każdej porze dnia i nocy, jako że zniczomat dysponuje własnym oświetleniem. Po wybraniu interesującego nas produktu (może to być znicz, ale także wkład do niego czy nawet zapałki) i uiszczenia opłaty (gotówką lub kartą) urządzenie z pietyzmem transportuje zakupiony znicz do okienka odbiorczego.

Z wyliczeń ekonomistów wynika, że 1 listopada 2018 Polacy wydadzą na cmentarne zakupy okrągły miliard złotych.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.