Zobacz jak będzie wyglądał polski elektryczny samochód przyszłości. ElectricMobility Poland opublikowało galerię nadesłanych na konkurs projektów

Aleksandra Kopka
21.06.2017 10:50
Zobacz jak będzie wyglądał polski elektryczny samochód przyszłości. ElectricMobility Poland opublikowało galerię nadesłanych na konkurs pro... Fot. Filip Totoś/ konkurs.emobilitypoland.pl

Zakończył się pierwszy etap konkursu na koncepcję polskiego elektrycznego samochodu przyszłości organizowanego przez ElectroMobility Poland. Spośród nadesłanych pracy wybranych zostanie 5 z których stworzone zostaną prototypy i krótkie serie.

Rynek aut elektrycznych rozwija się bardzo intensywnie co może stanowić sporą konkurencję dla napędzanych tradycyjnym paliwem samochodów. Dlatego nie dziwi nas ilość nadesłanych projektów na koncepcję karoserii polskiego samochodu elektrycznego.

Do konkursu ElectroMobility Poland zgłoszono 86 prac, z czego wymogi formalne spełniło 66 z nich. 27 projektów przedstawiły biura projektowe, a 39 prac pochodzi od osób fizycznych. Jak przekonuje Prezes ElectroMobility Poland Maciej Kość:

Wysoki poziom merytoryczny projektów spowodował, że Jury konkursu będzie miało z czego wybierać. Efektowność wizualizacji jest dowodem na to, jak wielki potencjał drzemie w polskich projektantach i inżynierach. Chcemy skorzystać z tych atutów na rodzimym rynku.

Natomiast podczas przemówienia Szef projektu ElectroMobility Poland, Piotr Zaręba zaznacza, że:

Konkurs ma pokazać jakiego samochodu chcą kierowcy w naszym kraju. Potem przyjdzie czas na prototypy i krótkie serie, które będziemy poddawać weryfikacji przyszłych użytkowników. Dokładne odzwierciedlenie oczekiwań polskiego konsumenta może być naszym wyróżnikiem na rynku motoryzacyjnym.

Jury, 12 września 2017 roku, podczas uroczystej gali ma przedstawić 5 finałowych projektów, które doczekają się realizacji. Co ciekawe w składzie jury zasiadają dziennikarze motoryzacyjni, aktorzy oraz specjaliści od PR.

Za wybór najlepszych prac odpowiedzialni będą m.in.

  • Joanna Dereszowska (aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa)
  • Jarosław Maznas (dziennikarz motoryzacyjny TVN Turbo)
  • Katarzyna Frendl ( dziennikarz motoryzacyjny, naczelna serwisu motocaina.pl)
  • Tomasz Czopik (kierowca rajdowy)
  • Izabela Rogulska ( ekspert z zakresu komunikacji i public relations)
  • Joanna Madej (kierowca rajdowy)

Zobaczcie galerię zakwalifikowanych prac konkursowych na karoserię polskiego samochodu elektrycznego przyszłości.

Myślicie, że samochody elektryczne będą przyszłością motoryzacji wypychając tym samym wszystkie inne napędzane na klasyczne paliwo t.j. benzyna, diesel czy LPG?

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.