Jak samemu zrobić gokart napędzany wiertarką?

Aleksandra Kopka
22.05.2017 12:50
Jak samemu zrobić gokart napędzany wiertarką?

W maju tematem numer 1 są komunie i prezenty wręczanie dzieciom. Jeśli i wy stoicie przed dylematem co kupić nie wydając na to miliona monet, mamy dla was propozycje. Zróbcie gokart napędzany wiertarką.

Gokart napędzany wiertarką. Brzmi absurdalnie prawda? Miłośnicy serialu z Macgyver'em pamiętają pewnie jak z kawałka sznurka, opony i wieczka od słoika potrafił stworzyć helikopter ;) Magia tamtego serialu na pewno była inspiracją dla pewnego ojca, który swojemu synowi podarował wyjątkowy prezent.

Gokart napędzany wiertarką? Czemu nie. Musicie zaopatrzyć się w kawałki desek, sznurka i opony. Przyda się też działająca wiertarka o dużej mocy. Im mocniejsza tym większa będzie frajda z jazdy.

Kawałki desek spinacie ze sobą za pomocą zawiasów. Tak samo pedały hamulca, który poprzez napięcie sznurka blokuje tylne koła. Skręt gokarta wymusza kierownica zrobiona z frisbee i przyczepione do niej sznurki połączone z kołami.

Za fotel robi plastikowe siedzisko wymontowane wcześniej z krzesła ogrodowego, choć tutaj można zaszaleć i zamontować nawet skórzane oparcie ;)

Własnoręcznie zrobiony gokart to nie jedyna rzecz jaką możecie zrobić sami. Trochę więcej czasu zajmie wam zbudowanie Segway'a, ale dobra zabawa gwarantowana.

Budowanie gokartów czy segway'a to dobry trening przed kolejnymi projektami. Jeśli przy budowie bedzie się tak samo dobrze bawić co obdarowane dzieciaki, czas pomyśleć o budowie np. repliki McLarena.

Budowanie jest wasza mocną stroną? Zobaczcie ofertę Crazy Cart XXL. To gokart stworzony z myślą o dorosłych lubiących dziecięce zabawki.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.