Pogoda
28.04.2017 12:29

Zobacz narodziny Obcego z jego perspektywy

Takie urodziny będą długo śnić się po nocach – dzięki Alien: Covenant In Utero można zobaczyć w VR, jak wygląda przyjście na świat z perspektywy Obcego, przedzierając się przez jeden organ wewnętrzny za drugim.

Zobacz narodziny Obcego z jego perspektywy
foto: zrzut ekranu

Powiedzmy sobie wprost – to nie jest przeżycie dla osób o słabych nerwach. Scena narodzin obcego, związana z brutalnym rozerwaniem od środka ciała nosiciela, wygląda wystarczająco przerażająco z zewnątrz – a wzbogacona o widok masakrowanych funkcjonujących organów sprawia, że nawet największy twardziel poczuje się nieswojo.

Alien: Covenant In Utero odpowiada na pytanie, którego tak naprawdę większość z nas nie chciałaby zadać – jak wygląda moment wyskakiwania z piersi ofiary z punktu widzenia Aliena?

Na własnej skórze w rzeczywistości wirtualnej mogą to już sprawdzić właściciele Oculus Rift oraz Gear VR, na swoją kolej muszą cierpliwie poczekać do 10 maja 2017 roku użytkownicy HTC Vive, Google Daydream oraz Playstation VR (to data amerykańskiej premiery Alien: Covenant.

Jeśli czujecie się na siłach, możecie zobaczyć krwawą sekwencję zdarzeń – nie kończącą się na wyskoczeniu z wstrząsanymi drgawkami przedśmiertnymi ciała – na poniższym nagraniu. Uważajcie – komentatorzy wspominają, że żałują braku zabezpieczenia w postaci pieluchy (ta, przygotowana przez twórców horrorów specjalnie na takie okazje, wydaje się być idealna).

Odgłosy, jakie słychać w tle podczas przygotowywania się do wychynięcia na ten padół łez wydają się być już znane ze zwiastuna nowej części Obcego - to całkiem zgrabne połączenia świata utrwalonego na taśmie ze sceną, jaką można obejrzeć w wirtualnej rzeczywistości.

Dzięki programowi dostajemy także zupełnie nowe spojrzenie na neomorfa – pierwsze oficjalne zdjęcia obcego z miejsca stały się hitem internetu.

Alien: Covenant In Utero ma nas przestraszyć i tym samym narobić apetytu na obejrzenie filmu, na którym ciąży wielka odpowiedzialność – wymazanie win, jakie Ridley Scott popełnił w „Prometeuszu”.

Jak się czujesz po obejrzeniu Alien: Covenant In Utero?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele