Pogoda
29.05.2017 13:50

Zobacz niespodzianki ukrywające się w wynikach wyszukiwania w Google

Wyszukiwania w Google są pełne niespodzianek. I nie chodzi tylko i wyłącznie o informacje, które pokazuje nam wyszukiwarka.

Zobacz niespodzianki ukrywające się w wynikach wyszukiwania w Google
foto: zrzut ekranu

Programiści pracujący w Google mają odgórne przyzwolenie na przemycanie smaczków na stronie wyszukiwarki.

Czasem to po prostu niewinne puszczenie oka do osób, które wpisały do wyszukiwarki daną frazę. Zdarzają się także przypadki, gdy żart traktowany jest całkiem poważnie – do tego stopnia, że gdy wiemy gdzie szukać, znajdziemy wręcz całą, przygotowaną specjalnie z myślą o tych kilku słowach wpisanych w formularzu grę.

Nie wszystkie niespodzianki działają w polskiej wersji Google – przedarliśmy się przez najciekawsze z nich i uwieczniliśmy ich działanie na filmie. U nas działa – u Was też więc powinno:

Do części żartów i easter eggów przygotowanych przez Google można dostać się korzystając z archiwum publikowanych przez wyszukiwarkę doodle. Tak jest między innymi z możliwością zagrania w Pac-mana pomiędzy literami tworzącymi nazwę wyszukiwarki czy dostępnym zawsze i wszędzie (o ile mamy połączenie z internetem) pasjansem Solitaire.

Czasem własne żarty publikują w wyszukiwarce także sami użytkownicy – dzięki skoordynowanym akcjom guru od pozycjonowania swego czasu po wpisaniu hasła „kretyn” pojawiały się wyniki związane z nieżyjącym już polskim politykiem.

Z Google korzystam żeby:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet