Zobacz pierwsze zdjęcie z nowego Assassin's Creed

Jakub Gańko
10.05.2017 10:45
Zobacz pierwsze zdjęcie z nowego Assassin's Creed Fot. materiały prasowe

Pierwszy screen z rozgrywki najnowszej produkcji Ubisoftu tylko potwierdza wcześniejsze doniesienia.

Wiemy coraz więcej o nadchodzącej odsłonie popularnej serii Assassin's Creed. Produkcja, którą jeszcze do niedawna znaliśmy z podtytułu Empire, ostatecznie będzie prawdopodobnie zatytułowana Origins, co bezpośrednio wskazywałoby na to, że będziemy mieli do czynienia z prequelem dotychczasowych części.

Gra miałaby nas bowiem cofnąć aż w czasy starożytnego Egiptu i Grecji, a główny bohater byłby prapraprapra(...)dziadkiem protagonisty pierwszej odsłony cyklu, Altaira. Pierwszoplanowych postaci ma być jednak dwoje: kobieta i mężczyzna. Drugą z nich możemy zobaczyć na screenie, który wyciekł do sieci:

Jak można wywnioskować ze zdjęcia, do gry powróci także żegluga, która stanowiła kluczowy element w Assassin's Creed IV: Black Flag. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż za produkcję odpowiada to samo studio z Montrealu. Idąc tym tropem, możemy się również znów spodziewać emocjonujących bitew, tym razem na Morzu Śródziemnym.

O rozgrywce wiemy ponadto, że ma być znacznie mniej liniowa od poprzedników i zaoferować graczom cechy otwartego świata. Oprócz klasycznych wątków przygodowych i skrytobójczych, Assassin's Creed Origins ma postawić jeszcze większy nacisk na eksplorację, co miałoby go przybliżyć do Skyrima.

Wszystko to jednak na razie niepotwierdzone informacje. Na oficjalną zapowiedź nowego Assassin's Creed musimy zaczekać prawdopodobnie do targów E3, gdzie Ubisoft ma także zaprezentować nową odsłonę swojej drugiej sztandarowej serii, FarCry. Ta według najnowszych doniesień miałaby być osadzona na dzikim zachodzie. Obu tytułów możemy oczekiwać jeszcze przed końcem 2017 roku.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.