Zobacz zwiastun gry Wałęsa. Człowiek z Pixeli

Jakub Gańko
23.03.2017 09:41
Zobacz zwiastun gry Wałęsa. Człowiek z Pixeli Fot. kadr z wideo

W czasach, w których miarą sukcesu jest liczba memów i internetowych gier na Twój temat, nie mogło zabraknąć i takiej produkcji.

Lech Wałęsa. Człowiek, który obalił system. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla i Człowiek Roku 1981 według tygodnika „Time”. Jeden ze 100 najważniejszych ludzi stulecia. Bohater filmu Andrzeja Wajdy z 2013 roku. Krótko mówiąc: Wałęsa. Człowiek z nadziei. A teraz również: Człowiek z Pixeli.

Tak właśnie zatytułowana jest najnowsza gra Kordiana Ronnberga, składająca hołd klasycznym grom platformowym z konsol Nintendo, jak Mario czy Mega Man. Już na pierwszy rzut oka wzbudza sympatię utrzymaną w stylu retro oprawą audiowizualną, która budzi najlepsze wspomnienia z dzieciństwa i pozostaje w zgodzie z tytułem.

Sprawdźcie zresztą sami:

W powyższym trailerze widać duży potencjał na to, by polski elektryk stał się podobnie charyzmatycznym bohaterem co włoski hydraulik. Pozostaje tylko czekać na ukończoną i grywalną wersję Człowieka z Pixeli. Niestety, sam twórca nie potrafi w tej chwili jeszcze podać nawet przybliżonej daty premiery produkcji.

Nad całością pracuje obecnie sam, a dodatkowe ręce do pomocy z pewnością przyspieszyłyby proces produkcyjny. Pozostaje również kwestia zgody na użycie wizerunku Lecha Wałęsy, która może zaważyć na przyszłości całego projektu. Trzymamy kciuki, aby udało się go doprowadzić do szczęśliwego finału, gdyż Wałęsa to jedna z najbardziej wyrazistych ikon Polski lat 80. i doskonale pasowałaby do obranej stylistyki.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy polski polityk stał się bohaterem gry komputerowej. Mieliśmy już np. przygodówkę Wieśmin: Krew Wieśniaków poświęconą Andrzejowi Lepperowi. W 2015 roku na Steamie pojawiła się również produkcja Korwin The Game z Januszem Korwin-Mikkem w roli głównej.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.