Zobaczcie pierwszą na świecie taksówkę, w której zapłacicie śpiewaniem

Kamil Kacperski
28.06.2018 14:53
Zobaczcie pierwszą na świecie taksówkę, w której zapłacicie śpiewaniem Fot. materiały prasowe

Fortum Singalong Shuttle to taksówka, w której jedynym sposobem zapłaty jest śpiewanie. Usługa używa jedynie elektrycznych samochodów i pojawi się w Finlandii już w lipcu 2018 roku.

Co jeśli moglibyście zapłacić za podróż taksówką śpiewaniem? Fortum Singalong Shuttle łączy ze sobą jazdę i Carpool Karaoke, a oprócz tego jest bezpieczne dla środowiska, bo firma używa tylko elektrycznych samochodów. Debiut Singalong Shuttle nastąpi podczas festiwalu Ruisrock, który odbędzie się w Finlandii w dniach 6-8 lipca 2018 roku.

Singalong Shuttle zostało stworzone przez firmę Fortum, która chce zachęcić swoich klientów do używania tylko i wyłącznie czystej, odnawialnej energii. Nie jest to jedyna taka inicjatywa przygotowana przez Fortum, ponieważ zarząd organizacji skupiał się ostatnio na elektrycznych ładowarkach do aut. Fortum jest odpowiedzialne za stworzenie ponad 2 tysięcy stacji dla samochodów elektrycznych na przestrzeni całej Skandynawii.

Taksówka, w której zapłacić śpiewem

O nowej inicjatywie firmy Fortum wypowiedziała się brand menadżerka firmy, Jussi Mälkiä, która stwierdziła, że ich pomysł ma zachęcić ludzi do używania elektrycznych samochodów:

Nasza inicjatywa Singalong Shuttle ma pokazać, jak miłe i komfortowe jest prowadzenie elektrycznych samochodów. Przez to, że są one tak bardzo ciche, to można spokojnie w nich śpiewać, nie przejmując się dźwiękiem silnika, ani spalinami.

Firma udostępniła również krótkie wideo promujące Singalong Shuttle, które jest krótką wizualizacją korzystania z usługi. Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem sympatycznie. Z resztą zobaczcie sami:

Firma zapewnia, że jedynym sposobem na zapłacenie za usługę jest zaśpiewanie wybranej przez klienta piosenki. Usługa zadebiutuje już 6 lipca w Finlandii, a następnie zostanie wprowadzona na szerszą skalę w Skandynawii. Myślicie, że w Polsce taka inicjatywa by się przyjęła? 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.