Zobaczcie urocze sweterki, które 109-letni Australijczyk wydziergał dla zagrożonych pingwinów
18.12.2019 11:55
Zobaczcie urocze sweterki, które 109-letni Australijczyk wydziergał dla zagrożonych pingwinów Fot. Victoria’s Phillip Island Penguin Foundation

Niesienie pomocy zagrożonym gatunkom może przybierać różne formy. Jedną z tych najbardziej uroczych jest przypadek Australijczyka, który wydziergał pingwinom zestaw sweterków.

Alfred Date to Australijczyk, który odszedł w 2016 rok. 109-letni mężczyzna od 1930 roku profesjonalnie zajmował się tkactwem i dziewiarstwem. Gdy usłyszał o sytuacji zagrożonych wyginięciem pingwinów z wyspy Phillip Island, postanowił im pomóc. W tym celu wykorzystał swoje 80-letnie doświadczenie i uszył nielotom przeurocze sweterki, które służą im do dziś.

109-letni Australijczyk wydziergał sweterki dla zagrożonych pingwinów

Całą inicjatywę zapoczątkowała Fundacja Victoria's Phillip Island Penguin Foundation, zajmująca się opieką i wychowywaniem Pingwinów Małych. To właśnie ich siedliska zostały kilka lat temu skażone wyciekami ropy i śmieciami. Na stronie fundacji pojawiła się informacja o poszukiwaniu wolontariuszy, którzy pomogliby uszyć dla nielotów ubranka na zimę. Wtedy do akcji wkroczył Alfred Date.

Foto: Victoria’s Phillip Island Penguin Foundation Fot. Foto: Victoria’s Phillip Island Penguin Foundation
Przeczytaj także

Sweterki wykonane przez Pana Alferda są nie tylko przeurocze, ale również bardzo funkcjonalne, doskonale dopasowane i wykonane z najwyższą starannością. Dla uzyskania możliwie jak najlepszego efektu, staruszek wykorzystywał przy pracy pluszowe manekiny, w formie modeli. Choć Pana Alfreda nie ma już wśród nas, jego praca wciąż pomaga potrzebującym pingwinom. O tej pięknej inicjatywie poinformowała ne tylko sama fundacja Victoria's Phillip Island Penguin Foundation. Wieść o wdziankach autorstwa Pana Alfreda obiegła media na całym świecie. Pisał o nim między innymi magazyn Telegraph.

Zobacz też: Niemiecki cyrk wykorzystuje na arenie hologramy zamiast żywych zwierząt. Efekt jest spektakularny!

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.