Pogoda
18.12.2019 11:55

Zobaczcie urocze sweterki, które 109-letni Australijczyk wydziergał dla zagrożonych pingwinów

Niesienie pomocy zagrożonym gatunkom może przybierać różne formy. Jedną z tych najbardziej uroczych jest przypadek Australijczyka, który wydziergał pingwinom zestaw sweterków.

Foto: Victoria’s Phillip Island Penguin Foundation
Foto: Victoria’s Phillip Island Penguin Foundation

Alfred Date to Australijczyk, który odszedł w 2016 rok. 109-letni mężczyzna od 1930 roku profesjonalnie zajmował się tkactwem i dziewiarstwem. Gdy usłyszał o sytuacji zagrożonych wyginięciem pingwinów z wyspy Phillip Island, postanowił im pomóc. W tym celu wykorzystał swoje 80-letnie doświadczenie i uszył nielotom przeurocze sweterki, które służą im do dziś.

109-letni Australijczyk wydziergał sweterki dla zagrożonych pingwinów

Całą inicjatywę zapoczątkowała Fundacja Victoria's Phillip Island Penguin Foundation, zajmująca się opieką i wychowywaniem Pingwinów Małych. To właśnie ich siedliska zostały kilka lat temu skażone wyciekami ropy i śmieciami. Na stronie fundacji pojawiła się informacja o poszukiwaniu wolontariuszy, którzy pomogliby uszyć dla nielotów ubranka na zimę. Wtedy do akcji wkroczył Alfred Date.

Foto: Victoria’s Phillip Island Penguin Foundation
ropucha
ropucha
Przeczytaj także Aby uratować zagrożony gatunek ropuch w Portoryko, naukowcy muszą na nie szczekać

Sweterki wykonane przez Pana Alferda są nie tylko przeurocze, ale również bardzo funkcjonalne, doskonale dopasowane i wykonane z najwyższą starannością. Dla uzyskania możliwie jak najlepszego efektu, staruszek wykorzystywał przy pracy pluszowe manekiny, w formie modeli. Choć Pana Alfreda nie ma już wśród nas, jego praca wciąż pomaga potrzebującym pingwinom. O tej pięknej inicjatywie poinformowała ne tylko sama fundacja Victoria's Phillip Island Penguin Foundation. Wieść o wdziankach autorstwa Pana Alfreda obiegła media na całym świecie. Pisał o nim między innymi magazyn Telegraph.

Zobacz też: Niemiecki cyrk wykorzystuje na arenie hologramy zamiast żywych zwierząt. Efekt jest spektakularny!

Tagi: Newsy adrenalina