Pogoda
21.11.2019 12:53

Zobaczcie wzruszające nagranie, na którym miś koala jest ratowany z pożaru [WIDEO]

W trakcie pożarów, które pustoszą Australię od połowy listopada, zginęło już 350 koali. Zwierzęta te są zagrożone wyginięciem i według naukowców może to nastąpić przed 2050 rokiem.

koala
źródło: Wikimedia

W trakcie tych tragicznych wydarzeń pojawiają się jednak nagrania pokazujące ludzi, którzy robią wszystko, aby uratować jak najwięcej małych torbaczy. Jednym z najbardziej wzruszających nagrań okazało się to, w którym pewna Australijka przeprowadza akcję ratunkową koali o imieniu Lewis.

Ratowany miś koala - WIDEO

Nagranie z przeprowadzonego ratunku możecie zobaczyć poniżej.

Foto: kadr z wideo "Marvel Meets The Irishman"
Foto: kadr z wideo "Marvel Meets The Irishman"
Przeczytaj także Co, gdyby Martin Scorsese wyreżyserował film Marvela? Zobaczcie zabawną parodię "Irishmana" [WIDEO]

Na filmie widzimy, jak kobieta ucieka z przestraszonym koalą w rękach z pożaru. Następnie polewa go wodą, aby złagodzić ból z powstałych w trakcie tragedii oparzeń. Kobieta ze znajomym mężczyzną owija następnie misia w specjalny materiał, a następnie zawozi go do szpitala w Port Macquarie.

Stan strat na 19 listopada 2019 roku to cztery istoty ludzkie i spalony niemalże milion hektarów ziemi uprawnej i buszu w Nowej Południowej Walii i Queensland. Ponad 300 domów zostało zniszczonych przez pożary. Ucierpiało też m.in. Sydney, które musi sobie radzić z bardzo ciężkim smogiem, który zasnuł pobliskie miasta.

Zobacz także: Nashville doczekało się własnego superbohatera. Poznajcie Shadow Patriota

Tagi: News