Pogoda
27.02.2019 10:01

Zobaczcie zapowiedź strategii "Warsaw", polskiej gry o Powstaniu Warszawskim

Twórcy z polskiego studia Pixelated Milk postanowili opowiedzieć na swój sposób historię Powstania Warszawskiego, w którym to my będziemy sterowali losami grupki wojowników o wolność.

Warsaw gra strategiczna
foto: materiały prasowe

Pixelated Milk, znane dotychczas z taktycznej gry "Regalia: Of Men and Monarchs", zapowiedziało w lutym 2019 roku swoją nową produkcję. Pozycja nosi tytuł "Warsaw" i została osadzona w czasach Powstania Warszawskiego. Rozgrywka ma być wzorowana na "Darkest Dungeon". Twórcy mieli okazję porozmawiać z portalem GameSpot, któremu zdradzili, że celowo podeszli do sprawy w nieoczywisty sposób. Chcieli bowiem przełożyć na język gier temat, który nie jest typowy dla branży, a przy okazji zapoznać osoby spoza granic naszego kraju z tragicznym losem Warszawy.

Warsaw - nowa gra opowiadająca o Powstaniu Warszawskim

Głównym trzonem rozgrywki mają być turowe walki. Każdy z powstańców, którym będziemy sterowali, ma nieco inny arsenał ataków i zdolności, zatem strata kogokolwiek będzie poważnym ciosem dla całego oddziału. Oprócz tego, jak na strategię przystało, będziemy mieli do podjęcia sporo decyzji. Jedną z najważniejszych będzie kolejność odbijanych dzielnic, bowiem każda będzie dostarczała innych potrzebnych surowców, więc będziemy musieli rozważnie decydować o tym, co będzie dla nas najważniejsze na przestrzeni kolejnych etapów rozgrywki.

My Memory of Us
My Memory of Us
Przeczytaj także My Memory of Us – kawał historii [RECENZJA]

W sieci pojawił się również zwiastun przedstawiający produkcję:

Warsaw - kiedy premiera polskiej strategii?

Twórcy zapewniają, że animowana oprawa graficzna w żaden sposób nie wpływa na poważną tematykę, którą będzie poruszało "Warsaw". Jednocześnie zaznaczyli, że chcą opowiedzieć dorosłą opowieść, unikając jednak popadania w niepotrzebną pompatyczność i patetyczność. Zależało im na tym, by pokazać, iż Powstanie Warszawskie było głównie przeprowadzone przez osoby niezwiązane z wojskiem. Dlatego też nasz oddział będzie się składał z członków o różnych światopoglądach - młody idealista Krzysztof jest zestawiony z realistą Kazimierzem, a Handlarz uważa Powstanie za szkodliwe dla interesów, ale bierze w nim udział, bo boi się, iż na jaw wyjdą jego powiązania z podziemiem.

Zobacz także: >> Porno zagadka w polskiej grze rozwiązana <<

Gra ukaże się na PC, PS4 i Switchu. Konkretna data premiery jest nieznana, ale na Steamie widnieje okienko wydawnicze "trzeci kwartał tego roku". Twórcy przedstawią "Warsaw" podczas targów PAX East, które odbędą się w dniach 28-31 marca 2019 roku. Wtedy powinniśmy się dowiedzieć czegoś więcej na temat produkcji.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry