Pogoda
03.08.2018 09:53

Zombie Boy popełnił samobójstwo. Miał 32 lata

Znany model i aktor został znaleziony martwy w swoim domu. Policja stwierdziła, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Rick Genest miał 32 lata.

Zombie Boy
foto: SPUTNIK/EAST NEWS

W czwartek 2 sierpnia 2018 roku zmarł model i aktor Rick Genest, znany szerzej jako Zombie Boy. Mężczyznę około godziny 17 czasu lokalnego znalazła w jego domu policja. Funkcjonariusze niemalże od razu stwierdzili, że artysta popełnił samobójstwo. Miał 32 lata.

O Zombie Boyu zrobiło się głośno, gdy ten pokrył każdą część swojego ciała tatuażami. Mężczyzna w 2011 roku trafił z tego powodu do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „najwięcej tatuaży prezentujących insekty: 176”. Genest był również rekordzistą jeśli chodzi o tatuaże prezentujące ludzkie kości - tych miał 139.  

Zmarł znany model Zombie Boy

Prawdziwym przełomem w jego karierze był występ w klipie Lady Gagi do utworu „Born This Way”. Sama artystka nazywała Zombie Boya „swoją muzą” i kiedy dowiedziała się o jego śmierci udostępniła długi post na swoich social mediach, w którym opisała swoje uczucia dotyczące samobójstwa Ricka Genesta:

"

Samobójstwo mojego przyjaciela Ricka Genesta, Zombie Boya, jest bardzo dewastująca. Musimy mocniej walczyć o to, by zmienić kulturę, wynieść zdrowie psychiczne na pierwszy plan i usunąć stygmat, który twierdzi, że nie możemy o tym rozmawiać. Jeżeli masz problemy, to zadzwoń do kogoś z rodziny albo przyjaciela. Musimy się nawzajem chronić. "

Z powodów problemów psychicznych połączonych z używkami życie stracili również tacy artyści jak Chester Bennington czy Chris Cornell. Na razie nie znamy przyczyny śmierci Zombie Boya.

Kamil Kacperski