Pogoda
16.09.2016 09:06

Został aresztowany, bo jechał 89 mph w DeLoreanie

Pomimo że film „Powrót do przyszłości” powstał 31 lat temu, fanów tej produkcji nie brakuje. Tych bardziej zamożnych można poznać po samochodzie, którym podróżują...

Został aresztowany, bo jechał 89 mph w DeLoreanie
foto: materiały prasowe

Jeden z wielbicieli serii – niejaki Nigel Mills – wsiadł w swojego DeLoreana DMC-12 i wybrał się na przejażdżkę. Pech chciał, że został przyłapany przez policjantów podczas jazdy z nadmierną prędkością. Urządzenie funkcjonariuszy wskazało, że jechał 89 mil na godzinę. Mężczyzna od razu zaprzeczył, jakoby rozpędził się do takiej prędkości chcąc podróżować w czasie – tak przynajmniej tłumaczył się przed stróżami prawa:

"

Nie próbowałem przenieść się w czasie. Była godzina 23 w niedzielę. Droga świeciła pustkami. Zostałem oskarżony o poruszanie się 89 mph w DeLoreanie, jakby coś specjalnego miało się wydarzyć przy prędkości 88 mph? "

55-latek może mówić o tym większym pechu, zważywszy na fakt, że tego auta używa bardzo sporadycznie, o czym sam wspomniał:

"

Jak na ironię, zostałem złapany za przekroczenie prędkości w aucie, którym prawie w ogóle nie jeżdżę – wsiadam w DeLoreana może trzy lub cztery razy w roku, podczas gdy przez okres ostatnich 12 miesięcy przejechałem nim około 320 kilometrów. "

Magiczne 88 mil na godzinę to prędkość, przy której amerykański samochód narusza kontinuum czasoprzestrzenne – tak przynajmniej wynika z doświadczeń postaci z „Powrotu do przyszłości”. Wbrew podejrzeniom policjantów, Nigel Mills z Essex wsiadając do srebrnego, dwuosobowego auta nie planował sprawdzić jak będzie wyglądać świat w 2040, a tym bardziej trafić za kratki po przekroczeniu prędkości. Warto również zauważyć, że gdyby 55-latek dokonał tego samego w innymi pojeździe, nie zyskałby takiego rozgłosu.

DeLorean to auto zaprojektowane przez Giorgetto Giugiaro. Wyróżnia się podnoszonymi do góry drzwiami, umieszczonym centralnie silnikiem oraz niepolakierowanym nadwoziem stworzonym ze stali nierdzewnej. Mimo unikatowych atrybutów, samochód zaledwie 2 lata po swoim debiucie w 1981 roku, przestał być produkowany. W tym czasie powstało około 9000 sztuk.

Jednak dzięki firmie DeLorean Motor Company z siedzibą w Teksasie, na mocy lokalnego prawa – pozwalającego małym firmom na produkcję do 325 replik rocznie – wznowiono wytwarzanie tego modelu.

Zapewne żaden ze współwięźniów po spytaniu Nigela „stary, jak trafiłeś do paki?” nie uwierzy w jego historię... 

Tagi: Duperele