Zostań polarnikiem i wyjedź na Antarktykę. Ile możesz zarobić i gdzie aplikować?

04.03.2022 14:09
Zostań polarnikiem i wyjedź na Antarktykę. Ile możesz zarobić i gdzie aplikować? Fot. Wolfgang Kaehler/agestock/East News

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać na Antarktykę? Sprawdź, gdzie się zgłosić i ile możesz zarobić.

Polska Akademia Nauk (PAN) ogłasza nabór kandydatów na uczestników wypraw do Antarktyki. Zgłosić się może prawie każdy.

Zostań polarnikiem i wyjedź na Antarktykę

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN ogłosił rekrutację na członków 47. wyprawy antarktycznej, załogi zimowej (całorocznej) i letniej (półrocznej). Uczestnicy wyprawy zamieszkają na Wyspie Króla Jerzego w Antarktyce, gdzie położona jest Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego.

Polecamy

Wyspa Króla Jerzego jest największą wyspą archipelagu Szetlandów Południowych. Położona jest 120 km od wybrzeży Antarktydy. Jej powierzchnia to ok. 1300km², z czego ponad 90% pokrywają lodowce. Stację dzieli od Polski ponad 14 tys. km.

Rozpoczynamy rekrutację na 47. Wyprawę do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego

- czytamy na stronie Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN

Instytut Biochemii i Biofizyki poszukuje między innymi elektroników, informatyków, elektryków oraz energetyków, mechaników samochodowych, obserwatorów, ratowników medycznych, kucharzy czy administratorów stacji. Pracownikom proponowane jest wynagrodzenie w kwocie od 3500 do 4000 złotych miesięcznie, a Instytut zapewnia odzież, sprzęt specjalistyczny oraz bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

Wyspa położona u wybrzeży Półwyspu Antarktycznego to jednak bardzo niegościnne miejsce. Średnia roczna temperatura wynosi tam minus 2 stopnie, ale potrafi spadać do minus 32 stopni. Na wyspie wieją również potężne wiatry. W 2008 roku porywy osiągały prawie 290 kilometrów na godzinę.

Wszystkie trudy wynagrodzi jednak obcowanie z nieskażoną naturą. Rekrutacja potrwa do 20 marca 2022 roku. Aby zgłosić się do udziału, należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Źródło: Instytut Biochemii i Biofizyki PAN.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.