Pogoda
23.01.2020 12:04

Zrobił mamie naleśniki z marihuaną, bo źle się czuła. Trafiła do szpitala

28-latek z okolic Białegostoku słyszał o prozdrowotnych zaletach marihuany, gdy więc jego matka źle się poczuła, postanowił jej pomóc przygotowując w sekrecie naleśniki z ziołem. Gdy jej stan się pogorszył, wezwał pomoc i zyskał zainteresowanie policji.

naleśniki
foto: Shutterstock

Marihuana do celów medycznych jest w Polsce legalna. Tym faktem najwyraźniej sugerował się miłośnik konopi indyjskich z okolic Białegostoku, który urządził sobie w domu mała uprawę zioła.

Gdy jego marka zaczęła narzekać na złe samopoczucie, postanowił jej pomóc i urządził specjalną kolację: naleśniki nadziewane marihuaną. W zamierzeniu miały uśmierzyć ból i poprawić ogólne samopoczucie.

Konsumpcja przyniosła jednak odwrotne skutki. Gdy stan kobiety pogorszył się, mężczyzna zadzwonił na numer 112 i wezwał karetkę informując, że jego matka źle poczuła się po zjedzeniu przygotowanego przez niego specjału. Zgłoszeniem natychmiast zainteresowali się policjanci.

Kora
Kora
Przeczytaj także Kora żyła dłużej, bo paliła marihuanę? Tak twierdzi mąż piosenkarki

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie mężczyzny i znaleźli w nim susz, w samochodzie zaś zostały ukryte hodowane krzaki wraz ze sprzętem. Mężczyzna z miejsca został aresztowany.

Zrobił mamie naleśniki z marihuaną, złapała go policja

Przebieg zdarzenia został opisany przez policjantów w oficjalnej wiadomości:

"

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili ponad 30 gramów suszu, który znajdował się w encyklopedii, między kartkami. Z kolei w aucie mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dwie doniczki z krzakami konopi. Waga zabezpieczonych krzaków to ponad 250 gramów. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do uprawy roślin. "

nalesniki_marihuanen_02

Mężczyzna trafił do aresztu, a jego matka do szpitala. Zarzuty postawiono mu już na drugi dzień, o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zobacz także: Coca-Cola z marihuaną? Taki napój może niedługo trafić na rynek 

Co należy zrobić z marihuaną?

Tagi: Duperele