Pogoda
05.06.2018 11:11

Zrobił sobie selfie z kobietą potrąconą przez pociąg

Mężczyzna obserwujący akcję ratowania kobiety, której wskutek potrącenia przez pociąg trzeba było amputować nogę, postanowił zrobić sobie z nią pamiątkowe selfie, pozując z dłonią uniesioną w geście zwycięstwa.

selfie z kobietą potrąconą przez pociąg
foto: zrzut ekranu

Do wypadku doszło we Włoszech, na stacji Piacenza. Szczegóły zdarzenia nie zostały podane – wiadomo tylko, że kobieta została potrącona przez pociąg i żeby uratować jej życie, trzeba było amputować prawą nogę.

Podczas gdy na torach trwała akcja ratunkowa, przypadkowy świadek postanowił uwiecznić ją na zdjęciu. Zdecydował się na zrobienie selfie, co – jak łatwo się domyślić – nie spodobało się osobom walczącym o życie poszkodowanej oraz służbom porządkowym.

Jak widać na zdjęciu, które ukazało się we włoskiej gazecie „Libertà”, mężczyzna zachowywał się, jakby robił pamiątkowe zdjęcie z wakacji, z jakimś sielskim widokiem w tle.

Selfie z kobietą, która wpadła pod pociąg

Selfie nie trafiło do internetu – mężczyzną zainteresowała się natychmiast policja, która nakazała mu usunąć ujęcie. Amator selfie początkowo się awanturował, argumentując że nie zrobił nic złego, po paru chwilach postanowił jednej spełnić żądanie funkcjonariuszy.

Jak podają włoskie media, w sprawie mężczyzny trwa dochodzenie policji – wszystko wskazuje jednak na to, że nie złamał żadnego prawa, tylko po prostu zachował się nad wyraz niestosownie.

W badaniu z 2017 roku naukowcy wykazali, że robienie selfie może być oznaką zaburzeń psychicznych. Patrząc na to, co dzieje się chociażby w Polsce, gdzie modne stały się na przykład wycieczki w Bieszczady w celu robienia sobie zdjęć z niedźwiedziem, trudno z tym polemizować. Jak na razie żaden z amatorów misiów nie zapisał się na mapie śmierci selfie, na której pokazywane są przypadki zgonów autorów smartfonowych autoportretów wraz z okolicznościami, w jakich do nich doszło.

Z drugiej strony, inne badanie naukowców pokazało, że robienie selfie każdego dnia czyni szczęśliwszym – w obu przypadkach konkluzje poparte są dowodami, więc sprawa nie będzie szczególnie prosta do rozstrzygnięcia.

Takie selfie to:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele