Zupełnie nowy cyberpunk z Polski. „Setki linii fabularnych”

27.01.2020 12:25
Zupełnie nowy cyberpunk z Polski. „Setki linii fabularnych” Fot. materiały prasowe T-Bull

Polska cyberpunkiem stoi. W naszym kraju powstaje już kilka tytułów w tej stylistyce i większość z nich będzie miała premierę jeszcze w 2020 roku.

Cyberpunk 2077 to światowa waga ciężka. W tworzeniu arcydzieła mającego przebić rozmachem Wiedźmina 3 CD Projekt RED wspomagane jest przez kilka innych polskich podmiotów, między innymi QLOC.

Cyberpunkowe klimaty zauroczyły całkiem sporą liczbę polskich deweloperów. Ich produkcje nie są co prawda tworzone z takim rozmachem, jak dzieło CDP RED, można jednak spodziewać się możliwości zagrania w ciekawe i dające powiew świeżości tytuły.

Jeden z nich, Ghostrunner, widzieliśmy na PGA 2019.

Przeczytaj także

Oprócz niej twórcy pracują nad RPG Gamadec, strzelance 2084, a według najnowszych wieści można się także spodziewać potwierdzenia prac nad Observerem 2. Miłośnicy mocnych wrażeń będą zaś mogli spróbować swoich sił w grze Cyborg Mechanic.

Przeczytaj także

Nowością, tworzoną przez T-Bull z Wrocławia, jest gra InfiniteCorp.

Cyberpunk w InfiniteCorp Z Wrocławia. Każda decyzja ma konsekwencje

T-Bull specjalizuje się w grach na urządzenia mobilne i wygląd na to, że o InfiniteCorp nie będzie tutaj wyjątkiem – grę można już kupić w pre-rejestracji w sklepie Play oraz App Store.

Twórcy chwalą się, że InfiniteCorp to osadzona w dystopijnej przyszłości hybryda gry strategicznej i karcianki. Zadaniem gracza jest lawirowanie pomiędzy różnymi fakcjami i wzmacnianie swojej pozycji społecznej w postawionej na środku oceanu wieży Babilon 6.

Fabuła popychana jest naprzód sposobem znanym z Tindera – gracz przesuwa kartę ze zdarzeniem w lewo lub prawo, co oznacza podjęcie wybranej akcji, i zobaczenie, jakimi konsekwencjami zakończy się dany wybór.

infinitecorp_02 Fot. foto: materiały prasowe T-Bull

Wysyp gier o cyberpunkowych klimatach może osłodzić czekanie na główne danie, czyli Cyberpunka 2077. Polska superprodukcja nie pokaże się 16 kwietnia 2020, jak wcześniej zapowiadano, lecz 17 września 2020.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 nie pojawi się w kwietniu 2020. CD Projekt RED przesunął premierę 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.