Pogoda
27.01.2020 12:25

Zupełnie nowy cyberpunk z Polski. „Setki linii fabularnych”

Polska cyberpunkiem stoi. W naszym kraju powstaje już kilka tytułów w tej stylistyce i większość z nich będzie miała premierę jeszcze w 2020 roku.

gra InfiniteCorp
foto: materiały prasowe T-Bull

Cyberpunk 2077 to światowa waga ciężka. W tworzeniu arcydzieła mającego przebić rozmachem Wiedźmina 3 CD Projekt RED wspomagane jest przez kilka innych polskich podmiotów, między innymi QLOC.

Cyberpunkowe klimaty zauroczyły całkiem sporą liczbę polskich deweloperów. Ich produkcje nie są co prawda tworzone z takim rozmachem, jak dzieło CDP RED, można jednak spodziewać się możliwości zagrania w ciekawe i dające powiew świeżości tytuły.

Jeden z nich, Ghostrunner, widzieliśmy na PGA 2019.

Ghostrunner na PGA 2019
Ghostrunner na PGA 2019
Przeczytaj także Ghostrunner na PGA 2019: zginęliśmy grając w parkour z cyberpunkową duszą [PIERWSZE WRAŻENIA]

Oprócz niej twórcy pracują nad RPG Gamadec, strzelance 2084, a według najnowszych wieści można się także spodziewać potwierdzenia prac nad Observerem 2. Miłośnicy mocnych wrażeń będą zaś mogli spróbować swoich sił w grze Cyborg Mechanic.

wymiana mózgu na sztuczny
wymiana mózgu na sztuczny
Przeczytaj także Cyborg Mechanic: polska gra, w której odcinasz klientom ręce, nogi i mózgi [WIDEO]

Nowością, tworzoną przez T-Bull z Wrocławia, jest gra InfiniteCorp.

Cyberpunk w InfiniteCorp Z Wrocławia. Każda decyzja ma konsekwencje

T-Bull specjalizuje się w grach na urządzenia mobilne i wygląd na to, że o InfiniteCorp nie będzie tutaj wyjątkiem – grę można już kupić w pre-rejestracji w sklepie Play oraz App Store.

Twórcy chwalą się, że InfiniteCorp to osadzona w dystopijnej przyszłości hybryda gry strategicznej i karcianki. Zadaniem gracza jest lawirowanie pomiędzy różnymi fakcjami i wzmacnianie swojej pozycji społecznej w postawionej na środku oceanu wieży Babilon 6.

Fabuła popychana jest naprzód sposobem znanym z Tindera – gracz przesuwa kartę ze zdarzeniem w lewo lub prawo, co oznacza podjęcie wybranej akcji, i zobaczenie, jakimi konsekwencjami zakończy się dany wybór.

infinitecorp_02

Wysyp gier o cyberpunkowych klimatach może osłodzić czekanie na główne danie, czyli Cyberpunka 2077. Polska superprodukcja nie pokaże się 16 kwietnia 2020, jak wcześniej zapowiadano, lecz 17 września 2020.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 nie pojawi się w kwietniu 2020. CD Projekt RED przesunął premierę 

Na którego cyberpunka czekasz najbardziej?

Tagi: Gry Cyberpunk 2077