Pogoda
31.03.2016 15:54

Zwiastun 23. sezonu Top Gear

Już wkrótce na ekranach telewizorów będziemy mogli zobaczyć legendarne show motoryzacyjne Top Gear – tym razem w nowej odsłonie.

Zwiastun 23. sezonu Top Gear
foto: kadr z wideo

Program powraca w wielkim stylu, a przynajmniej tak mogłoby się wydawać oglądając dużo obiecujący trailer. Producent zdradził, że w nowych odcinkach znajdą się testy najmocniejszych samochodów – między innymi McLarena 675 LT i Ferrari F12 tdf – a także takich maszyn jak Ariel Nomad. Uzupełnieniem będą dwa trzykołowe Relianty prowadzone na trasie z Londynu do Blackpool oraz 820-konny Aston Martin Vulcan na torze F1 w Yas Marina.

Nie zabraknie także kłębów dymu oraz zapachu spalonej gumy, czyli driftu. Właśnie przez jazdę poślizgami w wykonaniu Sabiny Schmitz dostało się rykoszetem Chrisowi Evansowi – na swoje samopoczucie narzekał na torze w Kalifornii. To podobno wina truskawek…

Patrząc się na te wszystkie sceny można odnieść wrażenie, że pierwsze skrzypce zagrają przede wszystkim Chris Evans i Matt LeBlanc. W nowym zwiastunie pojawiła się także Sabine Schmitz.  

Evans znany jest jako dziennikarz, biznesmen i realizator radiowo-telewizyjny. Jego kontrakt na tworzenie programu Top Gear opiewa na okres co najmniej trzech lat. LeBlanc z kolei to aktor kojarzony między innymi z roli Joey Tribbiani w kultowym serialu Przyjaciele. Schmitz zaś już miała swój krótki epizod w brytyjskim motoryzacyjnym show – wzięła w nim udział jako ekspertka od legendarnego toru Nurburgring Nordschleife, pokazując Jeremy’emu Clarksonowi jak należy prowadzić samochód.

Skład uzupełniają Chris Harris (dziennikarz motoryzacyjny), Eddie Jordan będący ekspertem od F1 oraz Rory Reid, którego wybrano po tym, jak przesłał swoją 30-sekundową autoprezentację do BBC.

Nowy program miał zostać wyemitowany 8 maja 2016 roku na antenie BBC Brit i BBC Two, jednak na początku marca 2016 ogłoszono, że jego premiera będzie opóźniona o 2 tygodnie.

Co robi w międzyczasie stare trio Top Gear? Wszyscy trzej pracują nad nowym programem dla Amazona. Co więcej, Jeremy Clarkson w marcu 2016 opowiedział o swoim najgorszym roku w życiu, James May zdradził informacje odnośnie nowego show, a także odpowiedział na pytania dla internautów.

Tagi: News Top Gear