Pogoda
28.09.2018 10:58

Pojawił się zwiastun fabularny „Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści” z Geraltem

Oprócz tego pojawiły się nowe screeny z gry, a także zamówienia przedpremierowe produkcji osadzonej w „growej” wersji świata Sapkowskiego. Zobaczcie trailer.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści
foto: kadr z wideo

CD Projekt Red opublikował nowy zwiastun gry „Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”. Jest to samodzielna kampania fabularna do znajdującej się w „Wiedźminie 3” mini-gierki karcianej o nazwie „Gwint”. Wideo ma na celu nieco wprowadzić graczy w świat i fabułę produkcji.

Główną bohaterką fabularnego „Gwinta” jest Meve, królowa Lyrii i Rivii (ta sama, która nazwała przechrzciła naszego ulubionego wiedźmina na Geralta z Rivii). Monarchini została zdradzona, więc rzuca wyzwanie oprawcą i chce odebrać to, co zostało jej zabrane. Jak wiemy z poprzednich informacji od CDPR, tytuł miał być początkowo jedynie częścią „Gwinta”, ale w końcu stał się tak rozległy, że twórcy zdecydowali się wydać go jako oddzielną produkcję. Sam udostępniony materiał nie powala długością, ani nie zdradza fabularnych detali. Fani jednak ucieszą się, że w wideo pojawia się Geralt z Rivii:

Znamy datę premiery Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści

CD Projekt RED podzielił się również oficjalnym opisem „Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści”:

"

Świat stoi na krawędzi. Konflikt pomiędzy potężnym Cesarstwem Nilfgaardu i dumnymi Królestwami Północy narasta. W obliczu wrogiej inwazji, Meve — zaprawiona w boju Królowa Lyrii i Rivii — zmuszona jest powrócić na wojenną ścieżkę, która poprowadzi ją ku zemście i zagładzie. "

Twórcy udostępnili również całkiem sporo grafik, które możecie znaleźć na oficjalnej stronie produkcji. Jak wspomnieliśmy wcześniej, początkowo „Gwint” miał oferować dwa w jednym – możliwość toczenia pojedynków z innymi graczami oraz mierzenia się z misjami fabularnymi, w tym nowymi przygodami Geralta. Jednak po namyśle, CDP postanowiło jednak rozdzielić te dwie opcje. „Gwint” powstaje z nadzieją na zawojowanie świata e-sportu, zatem podstawowa wersja gry będzie dostępna za darmo.

Kiedy premiera Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści?

„Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści” ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Redzi również datę premiery gry - wersja na PC pojawi się na platformie GOG już 23 października 2018 roku w cenie 99 złotych, natomiast konsolowa trafi do sprzedaży 4 grudnia 2018 roku. Będziecie grali w nową produkcję z wiedźmińskiego świata?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Wiedźmin