Pogoda
28.09.2016 15:43

Zwiastun pokazuje historie bohaterów Battlefield 1

Battlefield 1 ma przynieść odświeżenie dla serii wieloosobowej strzelanki – umieszczenie akcji w czasie I wojny światowej dało pretekst do zaoferowania rozbudowanego trybu fabularnego w opcji dla jednego gracza.

Zwiastun pokazuje historie bohaterów Battlefield 1
foto: kadr z wideo

Twórcy zdążyli już zaprezentować wiele materiałów na temat gry w trybie wieloosobowym, scenariusze zapowiedzianych „War Stories” – historii postaci walczących w wojnie – pozostawały zagadką.

Wiadomo było tylko, że mają to być naprawdę osobiste opowieści, pokazujące wojnę od strony czysto ludzkiej i poruszającej tematy, które podczas zwykłej rozgrywki i zabijania kolejnych przeciwników na ekranie nie są w ogóle poruszane.

Nowością ma być także przestawienie losów kilku różnych bohaterów, patrzących na konflikt z zupełnie innej strony i mających odmienne cele. Poszczególne postaci mają cechować się różnymi umiejętnościami, można więc spodziewać się innego rodzaju misji dla każdej z nich. W grę może wchodzić także możliwość prowadzenia różnych pojazdów.

Dzięki oficjalnej zapowiedzi trybu „War Stories” można po raz pierwszy rzucić okiem na przygotowane przez twórców gry atrakcje.

W Battlefield 1 mają się pojawiać także postaci historyczne, którym będziemy pomagać (lub przeszkadzać).

Premiera gry zapowiedziana jest na 21 października 2016. Battlefield 1 dostępny będzie w wersji na komputery PC i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Uważajcie - wersje kolekcjonerskie nie będą zawierać samej gry!

Zanim tytuł trafi do sprzedaży, będzie można w niego pograć w Warszawie, podczas Warsaw Games Week 2016 – a to nie jedyny przedpremierowy pokaz, jaki przygotowali organizatorzy.

Jak się Wam podoba pomysł na Battlefield 1?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry