Zwierzę starsze od dinozaurów spadło z nieba. Jak wytłumaczyć to niewiarygodne zjawisko?

28.02.2021 11:28
ryba z rodziny minogowatych - materiał poglądowy Fot. Gena Melendrez/Shutterstock

Niesamowite zjawisko w USA! Mieszkańcy Oregonu znaleźli w ogródku przedstawiciela minogowatych - rodziny kręgowców wodnych, które istniały przed dinozaurami. Zwierzę znalazło się na trawniku oddalonym kilka kilometrów od oceanu. 

Dziwaczna sytuacja w stanie Oregon. Państwowa organizacja Department of Fish and Wildlife potwierdziła, że ryba starsza niż dinozaury spadła z nieba prosto do ogródka mieszkańców jednego z miast nad Oceanem Spokojnym. Jak to możliwe?

USA: ryba starsza od dinozaura spadła z nieba

O tym, że są na niebie i ziemi rzeczy, które nie śniły się filozofom, wiemy nie od dziś. Ciężko jednak interpretować tę parafrazę słów napisanych przez Williama Szekspira dosłownie. Zdarzają się jednak przypadki, w których tego typu odczytanie cytatu jest wskazane.

Polecamy

Jak donosi beachconnection.net, ODFW przygotował broszurę dla mieszkańców Oregonu, dotyczącą stworzeń z rodziny minogowatych. Wszystko dlatego, że przedstawiciel jednego z gatunków, pływających w wodach, zanim na świecie pojawiły się dinozaury, spadł z nieba. Do niezwykłego zdarzenia doszło w mieście Seaside. Pracownica miejskiego oceanarium Tiffany Boothe potwierdziła, że tego typu przypadki czasami się przytrafiają.

Polecamy

Bezżuchwowca odnaleziono rankiem w czwartek 25 lutego 2021 roku na podwórku Ally Blevins. Kobieta i jej rodzina znalazła na tyłach swojego domu zwierzę z rodziny minogowatych, które leżało w trawie. Dom Blevinsów jest jednak oddalony od Oceanu o kilka kilometrów, więc mieszkańcy Seaside byli zdziwieni odkryciem.

Polecamy

Co ciekawe minóg był wciąż żywy. Blevins zadzwoniła do oceanarium. Menadżer przybytku - Keith Chandler postanowił zainterweniować w tej dziwnej sprawie. Przybył na miejsce, zamknął zwierze przypominającą rybę w pojemniku ze słoną wodą i zabrał ją do Seaside Aquarium. Po przebadaniu zwierzęcia rozwiązano zagadkę. Okazało się, że najprawdopodobniej minóg padł ofiarą drapieżnego ptaka. Stworzeniu udało się jednak oswobodzić z dzioba i wypaść na trawnik Blevinsów. Sprawę skomentowała Boothe.

Minóg miał na boku małe ślady szponów i chociaż przez jakiś czas znajdował się poza wodą, wciąż żył. Więc jak się dostało do ogródka? Podejrzewamy, że został wyłowiony z wody przez orła lub, co bardziej prawdopodobne, przez rybołowa. Niestety, ryba doznała obrażeń, spowodowanych polowaniem.

Nie wiadomo, czy zwierzę przeżyło tę niezwykłą przygodę.

Polecamy

Minogowate - co to jest?

Odkrycie wodnego stworzenia na podwórku oddalonym kilka kilometrów od oceanu sprawiła, że organizacja ODFW wydała broszurę, w której opisano charakterystykę minogowatych. Minogi występują w wodach słonych i słodkich zarówno w stanie Oregon oraz Waszyngton. W informatorze podzielono się wieloma ciekawostkami na temat tych intrygujących istot.

Minogi są starsze niż dinozaury i wciąż pozostają w swojej prymitywnej formie ciał bez kości, stanowiąc fascynujący okaz fauny.

Rodzina tych zwierząt jest dość zróżnicowana. Minogowate mogą prowadzić pasożytniczy tryb życia. Na uwagę zasługuje fakt, że należą do bezżuchwowców, a więc kręgowców wodnych pozbawionych szczęk. Niektóre gatunki minogów osiągają do metra długości. W Polsce występuje 5 gatunków minogów.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.