Pogoda
20.02.2017 12:27

Zwolennik Nvidii zamordował siekierą fana AMD

Jeśli kiedykolwiek śmialiście się z kłótni programistów i graczy, oto dowód, że ich pozornie bzdurne spory mogą zakończyć się tragedią...

Zwolennik Nvidii zamordował siekierą fana AMD
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Środowisko miłośników nowych technologii to dziś teren poważnych bitew. Fani Androida naśmiewają się z użytkowników sprzętów Apple. Linuksowi anarchiści grają na nosie korporacyjnym zwolennikom Microsoftu. Nawet gracze od lat tłuką się o wyższość jednej konsoli nad drugą - zmieniają się tylko modele, których bronią. Nie inaczej jest pośród pececiarzy, którzy non-stop kłócą się, który producent sprzętu jest najlepszy.

Rzadko jednak dochodzi do aż tak drastycznych sytuacji jak w przypadku Aleksandra Trofimova, pracownika działu IT z Sarańska. 16 września 2016 roku mężczyzna spotkał się ze swoim kolegą z dawnej pracy, Jewgienijem Lyulinem, by świętować Dzień Programisty, który przypadał cztery dni wcześniej. Panowie pewnie powspominali sobie dawne czasy, popili... no i musiało dojść do tego odwiecznego sporu.

Nvidia czy AMD? Lyulin przekonywał, że Radeony lepiej radzą sobie z profesjonalną grafiką, z kolei Trofimov upierał się, że GeForce'y są bliższe graczom. Dyskusja z pewnością się zaogniała coraz bardziej, a krzyżowy ogień argumentów najwyraźniej nie pomógł wyłonić jednoznacznego zwycięzcy. Trofimov sięgnął więc po mocniejszą broń... i to dosłownie.

Nie wnikamy, skąd mężczyzna miał w kuchni siekierę - w końcu mówimy o Rosji, a w tym kraju mało co jest nas jeszcze w stanie zdziwić. W każdym razie nie wziął jej w ręce tylko do pustych pogróżek - zaatakował swojego dawnego kolegę, wymierzając dwa celne ciosy w głowę, które okazały się śmiertelne.

Kiedy jednak Lyulin padł bez życia na łóżko, Trofimov wcale nie skończył. Wymienił tylko oręż na nóż, po czym dźgnął nim zwłoki 11 razy. Następnie zawinął ciało folią spożywczą i spalił na nieodległych nieużytkach, a ubranie i telefon dawnego kolegi wyrzucił do rzeki. Nie pomogło - trzy dni później mężczyzna został odnaleziony i oskarżony.

Choć ciężko tu mówić o szczęśliwym finale, przynajmniej sprawcę czeka zasłużona kara. Trofimov przyznał się do winy i został skazany na 9 i pół roku więzienia, a także dodatkowy rok ograniczenia swobody przemieszczania się. Można się zastanawiać, czy to nie za mało...

Mamy nadzieję, że to odosobniony przypadek, a spór Nvidia vs AMD zakończy się na internetowych memach.

QcYPbNO

Za którą markę bylibyście w stanie zamordować?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele