Zwróciła 27-latkowi uwagę, że złamał kwarantannę domową. Z premedytacją zakasłał jej w twarz

27.03.2020 11:38
Zwróciła 27-latkowi uwagę, że złamał kwarantannę domową. Z premedytacją zakasłał jej w twarz Fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Podwójną nieodpowiedzialnością wykazał się młody mieszkaniec Zamościa, który po powrocie z zagranicy powinien poddać się kwarantannie domowej. Regularnie wychodził na miasto, a po zwróceniu mu uwagi zakasłał zaniepokojonej kobiecie w twarz. Zajęła się nim policja.

Zgodnie z zarządzeniem przyjętym na czas epidemii COVID-19, wszyscy Polacy wracający do kraju z zagranicy są zobligowani do poddania się 14-dniowej kwarantannie w domu.

Dwa tygodnie to maksymalny czas inkubacji koronawirusa SARS-CoV-2. Jeśli w czasie 14 dni nie pojawią się objawy COVID-19, można przyjął, że osoba nie jest zainfekowana. Izolacja to jedyny dostępny obecnie sposób na spowolnienie przebiegu epidemii, dlatego też rząd podwyższył kary za złamanie zasad kwarantanny.

Przeczytaj także

Zalecenia zostały zignorowane przez 27-latka z Zamościa, który kilka dni po powrocie do kraju zaczął prowadzić aktywne życie towarzyskie, odwiedzając znajomą mieszkającą w jednym z bloków przy ul. Piłsudskiego w Zamościu. Gdy sąsiadka kobiety zwróciła mu uwagę, zareagował robiąc coś skrajnie nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego.

Miał przebywać na kwarantannie. Zakasłał w twarz kobiecie, który zwróciła mu uwagę

Po takiej reakcji na przypomnienie o zasadach mających ratować zdrowie i życie jak największej liczby osób zaatakowana kobieta zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze potraktowali ją nad wyraz poważnie.

Przeczytaj także

Podczas szybkiego śledztwa okazało się, że do złamania kwarantanny doszło także dzień wcześniej, i także wtedy doszło do zwrócenia uwagi. Funkcjonariusze wybrali się więc do 27-latka i „zachowując wszelkich środków ostrożności” przewieźli do aresztu.

Informacje o zdarzeniu otrzymały służby sanitarne. Osobom, które miały styczność z mężczyzną, grozi nałożenie kwarantanny domowej.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zamościu, która rozpatrzy przekazane przez policję informacje i zdecyduje o ewentualnym nałożeniu kary.

Zobacz także: Minister zdrowia Łukasz Szumowski: dziesiątki tysięcy chorych i setki zgonów, jeśli będziecie wychodzić z domu 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.