Anthem może trwale uszkodzić konsole. Sony płaci za błędy BioWare

Marcin Czajkowski
05.03.2019 16:30
anthem|undefined Fot. materiały prasowe

Po ostatniej aktualizacji, nowa gra od BioWare powoduje błąd, który doprowadzić może nawet do uszkodzenia konsoli. Na razie nie wiadomo, ilu konkretnie użytkowników zostało nim dotkniętych.

BioWare ostatnio ma niemałe problemy. Niegdyś firma była synonimem jakości, tworząc klasyki gatunku RPG. Dziś, po kiepsko przyjętym Mass Effect: Andromeda, powoli traci reputację. Nie pomógł też wydany na początku 2019. “Anthem”, który zebrał najgorsze oceny w historii dewelopera. Sprzedaż również podobno nie była zachwycająca.

“Anthem” może trwale uszkodzić konsole

“Anthem” miał problemy już w dniu premiery. W grze roiło się od błędów, które znacznie utrudniały rozgrywkę. W pewnym stopniu problemy te rozwiązał patch, jednak spowodował tym samym szereg nowych, poważniejszych. Część graczy zaczęła mieć spore problemy ze stabilnością gry - “Anthem” może wyłączyć konsole i uniemożliwić jej włączenie przez kilkadziesiąt sekund. W najgorszym przypadku, błąd uniemożliwia włączenie konsoli przyciskiem, i aby ją zrestartować trzeba odłączyć i ponownie podłączyć zasilanie.

Przeczytaj także

Powstał nawet specjalny wątek na Reddicie, gdzie gracze skarżą się na problemy z grą. W ciągu 12 godzin pojawiło się tam ponad 600 komentarzy. Jeden z graczy pisze:

Czasem przycisk włączania konsoli działa normalnie, czasem muszę odłączyć zasilanie konsoli i podłączyć je ponownie

W rzadkich przypadkach problem jest na tyle poważny, że niemożliwe jest włączenie konsoli w ogóle. Może to być wynikiem nagłego odcięcia zasilania od dysku twardego, lub innego komponentu PS4. Zazwyczaj jednak, jeśli to się stanie, konsola uruchamia obligatoryjne sprawdzenie dysku twardego.

W nocy z 4 na 5 marca 2019 Electronic Arts w końcu zareagowało na problem, publikując wpis na Twitterze.

Sony płaci za błędy BioWare

Nie jest zaskoczeniem, że gracze, którzy zakupili tytuł są rozgoryczeni. Gra nie tylko okazała się zwyczajnie słaba, granie w nią może nawet trwale uszkodzić konsolę. Spora część graczy domaga się zwrotu pieniędzy za zakupiony produkt. Mimo, że Sony niesławne jest ze swojej polityki dotyczącej zwrotów, problemem Anthem zajmuje się natychmiast, oddając graczom pieniądze.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.