Pogoda
07.03.2019 17:42

Asystent Google zarezerwuje za Ciebie stolik w restauracji

Google nie przestaje rozwijać swojego wirtualnego asystenta. Teraz, z pomocą technologii Duplex, Asystent Google będzie mógł zarezerwować stolik w restauracji.

google assistant
foto: shutterstock

Na razie funkcja jest dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych. Nie wszystkich, bo 43, niemniej jednak pierwsi użytkownicy już zarezerwowali stoliki w restauracjach. Asystent korzysta z technologii Duplex, bazującej na sztucznej inteligencji, która pozwala rezerwować wizyty w miejscach, gdzie niemożliwe jest zrobienie tego online.

Asystent Google coraz mądrzejszy, ale nie w Polsce

Na razie nowa funkcja będzie działać jedynie na smartfonach Google Pixel, firma jednak zapowiada rozszerzenie na inne urządzenia wkrótce. Usługa ma również wyjść poza Stany Zjednoczone, ale niestety do Polski nie dotrze zbyt szybko. Nawet fakt, że Asystent Google nauczył się ostatnio polskiego nie zmienia tej sytuacji. 

Google, zgodnie z zapowiedziami,  już od pewnego czasu przeobraża się powoli z wyszukiwarki w życiowego asystenta. Świadczą o tym chociażby kolejne premiery Google Assistant w kolejnych krajach. Gigant z Doliny Krzemowej szuka też coraz to nowych dróg, aby dotrzeć do masowego klienta - w okolicach świąt 2018 roku na przykład w reklamie usługi wziął udział aktor, wcielający się w Kevina samego w domu.

Wirtualny asystent z prawdziwego zdarzenia - pieśń przyszłości

Google cały czas testuje nowe rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji. Sam Duplex, również jest jeszcze w fazie testów, więc nie jest wolny od błędów. Pojawiają się również głosy, jakoby ten system powodował też wątpliwości etyczne. Na pewno więc trochę przyjdzie nam jeszcze poczekać na dzień, w którym sztuczna inteligencja będzie miała realny wpływ na ułatwienie nam codziennego życia.

Marcin Czajkowski