Pogoda
24.04.2019 11:07

Avengers: Endgame i Fortnite - Epic Games szykuje epicki crossover

Pod koniec kwietnia 2019 roku, kiedy premierę ma zakończenie 10-lat filmowego uniwersum MCU, odbędzie się wydarzenie w Fortnite, nawiązujące do tego filmu.

avengers
foto: materiały prasowe/Epic Games

Gra, która zdobyła laur najlepszej w 2018 roku bije rekord za rekordem – do końca marca 2019 roku zagrało w nią niemal 250 mln osób, zaś w październiku 2018 jednocześnie zalogowanych do tytuły było 7,3 mln graczy. Obecnie w grze kończy się sezon 8, a już niedługo zacznie się sezon 9. Pula nagród dla graczy będzie wynosić 100 milionów dolarów. Biorąc jednak pod uwagę, że Epic Games zarabia na Fortnite taką kwotę dziennie, nie imponuje ona aż tak.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - jak wyglądało ostatnie cameo Stana Lee

Avengers: Endgame i Fortnite - teaser crossovera na Twitterze

Tak jak podczas premiery Avengers: Infinity War, tak i w momencie, kiedy Avengers: Endgame wchodzi do kin, twórcy Fortnite’a szykują specjalne wydarzenie dla fanów. Dowiedzieć się o tym można było z Twittera, gdzie Epic Games udostępniło zrzuty ekranu z tarczą Kapitana Ameryki oraz Stormbreakerem Thora. Jeszcze nie wiadomo, czego mogą się spodziewać gracze, ale byłoby niespodzianką, gdyby podczas wydarzenia zabrakło tych przedmiotów.

Wszystko wskazuje na to, że specjalny tryb związany z Avengersami polegać będzie na tym, że gracze będą mogli znaleźć przedmioty i bronie w jakiś sposób powiązane z Marvelem. Miło byłoby też zobaczyć skiny Avengersów, których to zabrakło rok temu, podczas wydarzenia związanego z premierą Infinity War.

W kwietniu 2018 roku, w momencie premiery Avengers: Infinity War, Epic Games umieściło w grze Rękawicę Nieskończoności, której znalezienie pozwalało graczom zmienić postać w głównego antagonistę MCU - Thanosa. Fani spekulują, że przedmiot może powrócić podczas wydarzenia, które rozpocznie się już 25 kwietnia 2019 roku.

Chris Evans (Kapitan Ameryka)
Chris Evans (Kapitan Ameryka)
Przeczytaj także Czy w "Avengers: Endgame" jest scena po napisach?

#FortniteXAvengers - kiedy?

Na twitterowych zajawkach Epic Games zdradza niewiele. Więcej informacji zawierała aktualizacja gry w PlayStation Network. Zdradziła ona, że wydarzenie potrwa od 25 kwietnia 2019 roku do 5 maja. Nieznane jeszcze są jego szczegóły - na te, poczekać trzeba będzie do czwartku.

Marcin Czajkowski