Aż pięcioro Polaków wyróżnionych w prestiżowym plebiscycie. Wśród nich Bartosz Bielenia!

26.03.2020 12:06
Aż pięcioro Polaków wyróżnionych w prestiżowym plebiscycie. Wśród nich Bartosz Bielenia! Fot. . materiały prasowe Aurum Film - WFS Walter Film Studio - Canal+ Polska - Podkarpack

Bartosz Bielenia, aktor znany najlepiej z filmu Jana Komasy „Boże Ciało” oraz czwórka innych utalentowanych Polaków trafiła na prestiżową listę magazynu Forbes.

Forbes 30 Under 30

Magazyn biznesowy Forbes co roku przygotowuje listę najbardziej wpływowych osób w różnych dziedzinach, od ekonomii i technologii po kulturę i sport. Od pięciu lat magazyn publikuje także listę „Under 30 Europe”, w której prezentuje najciekawszych przedstawicieli swoich branż, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia.

Na najnowszej liście znalazło się kilkoro Polaków. W tym – Bartosz Bielenia, główny aktor nominowanego do Oscara filmu „Boże Ciało”.

Przeczytaj także

W uzasadnieniu magazynu czytamy:

Bielenia wystąpił w nominowanym do Oscara filmue „Boże Ciało” jako Daniel, młody mężczyzna, który przeżywa duchową przemianę po pobycie w poprawczaku.  Aktor wygrał osiem nagród na różnorodnych międzynarodowych festiwalach za swoją rolę w filmie. Obecnie pracuje nad przedstawieniem skierowanym do osób niewidomych.

Warto przypomnieć, że Bielenia był także jednym z wyróżnionych  w plebiscycie European Shooting Stars, podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie.

Przeczytaj także

Forbes 30 Under 30 – kategoria rozrywka

Na liście w kategorii rozrywka znalazła się także Freya Allen, aktorka znana z serialu „Wiedźmin”, George McKay z „1917”, Roman Griffin Davis z „Jojo Rabbit”, Alessandro Mahmoud, reprezentant Włoch w zeszłorocznej Eurowizji, czy Olly Alexander, lider brytyjskiego zespołu Years and Years.

Forber 30 Under 30 – wyróżnieni Polacy

Przeczytaj także

 Wśród innych wyróżnionych Polaków są także:

  • Dr inż. Adam Okniński – kierownik Zakładu Technologii Kosmicznych w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa, wyróżniony w kategorii Produkcja i przemysł.
  • Aleksandra Pędraszewska, która wraz ze swoim partnerem biznesowym Tomem Durrantem założyli firmę VividQ, zajmującą się udoskonalaniem technologii rzeczywistości rozszerzonej oraz VR. Duet został wyróżniony w kategorii Technologia.
  • Łukasz Moneta – szef kuchni restauracji Nolita w Warszawie, wyróniony w kategorii Kultura i sztuka.
  • Marcin Jankowski i G2 Esports, wicemistrz świata w „League of Legends”, wyróżniony w kategorii Sport i Gry.

Czytaj także: 10 najlepszych polskich filmów, które obejrzycie online.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.