"Biohaker" wydaje miliony i korzysta z krwi swojego syna, by pozostać młodym

24.05.2023 14:16
"Biohaker" wydaje miliony i korzysta z krwi swojego syna, by pozostać młodym Fot. Kernel/Cybin/Ferrari Press/East News

Współczesne problemy wymagają współczesnych rozwiązań. 45-letni Bryan Johnson wydaje miliony dolarów, by pozostać młodym - teraz podjął jednak dość absurdalny krok.

45-letni "biohaker" próbuje znaleźć sposób na odwrócenie starzenia

Trzyma się już restrykcyjnej diety i bardzo zaawansowanego reżimu treningowego, ale dla 45-letniego Bryana Johnsona to wciąż za mało. CEO firmy Kernel i twórca Project Blueprint postanowił wykorzystać zatem krew swojego nastoletniego syna, by "cofnąć licznik" o kilka lat.

Bryan już wcześniej stosował transfuzję krwi od nieznajomych, ale teraz przyszedł czas, by skorzystać z pomocy jego 17-letniego syna Talmage'a oraz 70-letniego ojca Richarda. Trzy generacje Johnsonów pojechały niedawno do Dallas, gdzie tych dwóch panów oddało po litrze swojej krwi, które zostały przetransformowane w plazmę. 

Krew Talmage'a została następnie za sprawą transfuzji została "przelana" do Bryana Johnsona, który wierzy w to, że "odmłodzenie" krwi może mieć bardzo pozytywne skutki dla zdrowia starszych osób. 

Badania w tej dziedzinie były przeprowadzane na myszach w przeszłości. Te nie dały nam jasnej odpowiedzi, ale eksperci sugerują, że przeprowadzanie tego typu eksperymentów na ludziach jest bardzo agresywną i potencjalnie niebezpieczną decyzją.

Jak powiedział m.in. Charles Brenner, biochemik z City of Hope National Medical Center w Los Angeles:

Na razie nie mamy wystarczająco dużo wiedzy, by sugerować, że to ma jakiekolwiek pozytywne aspekty dla naszego zdrowia. Dla mnie to obrzydliwe, niepodparte dowodami i dość niebezpieczne.

Johnson jednak wyjawił, że cały proces zaczął się od zbierania dowodów i nie robili niczego "bazując tylko na uczuciach". Całość jest natomiast częścią "Project Blueprint", który ma na celu znaleźć sposoby na przedłużenie ludzkiego życia i opóźnienie starzenia.

W rozmowie z BBC miliarder obiecał, że w najbliższych miesiącach zamierza się podzielić wynikami transfuzji i innymi dowodami, które jego naukowcy znaleźli w ramach Project Blueprint.

Redakcja Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.