Pogoda
12.03.2019 17:23

Czy streamy powinny być dozwolone od 18 lat? [SONDA]

W ostatnich latach streamy znacząco zyskały na popularności. Na dzień 12 marca 2019 roku codziennie ogląda je ponad 100 milionów internautów.

asian woman
foto: shutterstock

Streaming online staje się coraz popularniejszy, a co za tym idzie, ma coraz większy wpływ na życie młodych ludzi. Chiny nie są tutaj wyjątkiem, z czego chiński rząd znakomicie zdaje sobie sprawę. W trakcie dorocznej sesji parlamentu pojawiła się propozycja, jakoby streamowanie online było dozwolone od lat 18.

fot. YouTube
fot. YouTube
Przeczytaj także Kim jest Daniel Magical? Oto co musicie wiedzieć o najpopularniejszym patostreamerze w Polsce

Chiński rząd zainteresował się streamowaniem po tym, jak na platformach Kuaishou i Huoshan pojawiły się transmisje promujące nastoletnie ciąże. Firmy wystosowały oficjalne przeprosiny, ale ich aplikacje i tak zniknęły ze sklepu Google Play i AppStore.

Ta sytuacja sprawiła, że zaczęliśmy się zastanawiać, czy również w Polsce, streaming powinien być dozwolony od lat 18? Zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie.

Czy streamowanie powinno być dozwolone od 18 lat?

Proboszcz katuje Małysza, a świat patrzy

W Polsce dużo większą popularnością cieszą się patostreamy, czyli kanały, na których twórcy umieszczają patologiczne treści. Można obejrzeć zjawiska, które są powszechnie traktowane jako dewiacje społeczne - i tak, obejrzymy libacje alkoholowe, przemoc domową czy wulgaryzmy. Patostreamerzy "chwalą się" swoim życiem i pokazują, jak ono wygląda... Zdarza im się np. bić swoją matkę krzesłem lub katować kolegę butelką po wódce… 

Jeszcze do niedawna patostreamerzy byli w Polsce bezkarni, a ich transmisje cieszyły się rosnącą popularnością. Co więcej, popularność patostreamów miała też przełożenie na zarobki samych “twórców”. Ostatnio jednak prokuratora postanowiła się im przyjrzeć. Kolejnym patostreamerom stawiane są zarzuty.. Nas ciekawi jednak, co Wy sądzicie o patostreamach? Zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie.

Patostreamy powinny być:

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Internet