Dzieciaki wolą organizować msze w Robloxie, niż chodzić na nie w rzeczywistości? Ksiądz komentuje

11.01.2023 16:06
Dzieciaki wolą organizować msze w Robloxie, niż chodzić na nie w rzeczywistości? Ksiądz komentuje Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

Kreatywność ludzi nie ma absolutnie żadnych granic. Dzieciaki grające w Robloxa postanowiły stworzyć swoje własne diecezje, odprawiając msze święte samodzielnie. Na wieści zareagował ksiądz, który wcale nie potępił tego zachowania.

Dzieciaki wolą robić msze święte w Robloxie, niż chodzić na nie w rzeczywistości?

Pamiętacie jeszcze te chore czasy, kiedy rodzice i księża oskarżali heavy metal, filmy dla dorosłych i gry komputerowe o to, że dzieciaki są agresywne, zamiast wziąć odpowiedzialność za to, że nie potrafią ich sami wychować? Szach mat - okazuje się, że te DIABOLICZNE gry wideo dają teraz najmłodszym okazję do tego, by organizować msze święte samodzielnie.

Polecamy

Taki proceder jakiś czas temu rozwinął się w czeluściach gry Roblox i od razu odpowiadamy na pytanie z tytułu: nie. Oczywiście, że dzieciaki nie wolą robić mszy świętych w Robloxie, a przynajmniej nie w znakomitej większości. Nie mniej, sprawa jest całkiem interesująca.

Modyfikacja do popularnej gierki pozwala bowiem na stworzenie całkiem przekonujących kościołów z ornamentami znanymi z rzeczywistości - mowa tu oczywiście o ikonach, krzyżach i innych symbolach związanych z religią. Podobnie jest zresztą z odzieżą liturgiczną, a użytkownicy odgrywający role księży mają całkiem przekonujące szaty. 

I jasne - pewnie część osób robiła sobie żarty i traktowała te happeningi jako mem. Ale niektóre przykłady tego procederu są naprawdę... realistyczne? Na pierwszy rzut oka słychać i widać zaangażowanie, a także szacunek do prawdziwych mszy, co jest godne pochwały. Zresztą zobaczcie sami:

Polecamy

Do tematu mszy w Robloxie odnieśli się prawdziwi księża i zakonnicy - jak podaje Lelum.pl, ksiądz Krzysztof Kołtunowicz skomentował jeden z filmów przedstawiających robloxowe wydarzenie komentarzem "jest potencjał".

Głos zabrał też popularny na TikToku jezuita Ojciec Paweł. W jednym z filmików podkreślił, że niektórzy członkowie "wspólnoty Robloxa" nie znają do końca przepisów liturgicznych, więc chciałby, by ten aspekt poprawiono. Podkreślił jednak, że nie jest to w żadnym wypadku grzechem. Amen.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.